Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Rozhovor s hercem Markem Lamborou: V Slunečné se děj trošku zamotá

Role v seriálu Slunečná vystřelila Marka Lamboru mezi divácky nejoblíbenější herce
Role v seriálu Slunečná vystřelila Marka Lamboru mezi divácky nejoblíbenější herce
Zdroj: Profimedia.cz

Role v seriálu Slunečná vystřelila Marka Lamboru (25) mezi divácky nejoblíbenější herce. Co říká na to, že se skoro přes noc stal idolem mnoha dívek a žen?

Postava bohatého synka Janka Linharta ve Slunečné z vás skoro přes noc udělala hvězdu první velikosti. Čekal jste, že bude mít seriál takový úspěch?

Ne, to nečekal asi nikdo. Samozřejmě jsme k tomu přistupovali tak, aby byl seriál co nejlepší, s nejčistším svědomím, ale že to bude takový boom, to si myslím, že nečekali ani producenti.

Můžete prozradit, co vás teď v seriálu čeká?

To bohužel nemůžu, ale co můžu prozradit, je to, že se děj trošku zamotá, takže se mají diváci určitě na co těšit. Bude to trochu vzrušující. (smích)

Chtěl jste být odmala hercem, nebo jste se k tomu připletl spíš náhodou?

Přichomejtl jsem se k tomu jak slepý k houslím. Dostal jsem se asi tři měsíce před přijímačkami na konzervatoř do dramatického kroužku a tam to u Lucky Hejnové tak nějak všechno začalo.

Marek Lambora

Nyní je na vás velký mediální tlak. Jak to zvládáte? Jste extrovertní typ?

Upřímně říkám, že jak to teď kolem mě vystřelilo, tak jsem se trochu stáhl do ústraní, protože mi přijde, že je mě už nějak moc. Chtěl bych to zase trochu přibrzdit.

Ale u herectví plánujete zůstat, ne?

Určitě! Už si nedovedu představit, že bych dělal něco jiného. (smích)

Nelanařil vás třeba někdo do modelingu?

Možná někdy na začátku, když jsem byl na konzervatoři, ale to asi není úplně to, co bych chtěl dělat a co by mě bavilo.

Jak se vám letos změnily plány?

Všechno se změnilo a stále ještě mění. Stihli jsme naštěstí premiéru pohádky Princezna zakletá v čase, za což jsem rád, protože už se jednou musela posouvat, tak mám radost, že se premiéra uskutečnila, všichni jsme se na to těšili. Dotočené jsme to měli už dávno, akorát se obnovily některé marketingové věci, znovu se nazpívala ústřední písnička a udělal se videoklip.

Když byl poprvé na jaře nouzový stav, pracoval jste, nebo odpočíval?

Dva měsíce jsem nedělal vůbec nic. Ze dne na den se mi vyprázdnil diář, bylo to příjemné a zároveň děsivé. Ale musím říct, že jsem si to užil a zaměřil se sám na sebe. Jenže jak karanténa začala, tak i skončila, protože hned jsme skočili na zkoušení Balady pro banditu a začali jsme natáčet Slunečnou.

Eva Burešová a Marek Lambora

Co děláte, když netočíte?

Když mám volno, tak se hrozně rád scházím se svými kamarády, na které během natáčecího frmolu nemám moc čas. Dá se říct, že jsem takový kavárenský povaleč (smích), ale není to tak. Rád chodím do kina a rád pracuji se dřevem, to mě baví.

Nelákalo by vás do budoucna stát se i režisérem?

To je výlet hodně do budoucna. Samozřejmě že by mě lákalo vést tým, štáb a nějakým způsobem se profilovat ve svém filmu, ale zatím nevidím, že by to k tomu spělo.

Co vás ještě čeká a nemine?

Za pár měsíců mě čeká natáčení nového filmu. Nechci nic prozrazovat, protože bych to nerad zakřikl. Dál budeme točit seriál a mám zkoušet s Jirkou Mádlem Rain Mana v Divadle Na Fidlovačce, na to se moc těším.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky