V Divadle na Vinohradech hraje Romea a v seriálovém světě jde z role do role. Momentálně Marek Lambora září ve Slunečné, kde ztvárňuje bohatého syna Janka, který je až po uši zamilovaný do Týny. Zamilované role jdou zjevně Markovi dobře. Je hodně uvěřitelný a všímají si toho i fanynky.

Ty pak jeho kouzlu zcela propadnou a když ho potkají, nemohou si pomoci. „Zatím to není tak extrémní, ale je pravdou, že mě občas někdo o fotku poprosí, přijde mi dopis do divadla nebo pochválí představení, které viděl,“ svěřil se Lambora v rozhovoru pro prakultura.cz.

Se stoupající popularitou je ale Lambora čím dál více oblíbený a fanynky šílí. „Nedávno se mi stalo, že se za mnou řítily tři dívky ve věku jedenácti let. Myslel jsem si, že se budou chtít se mnou vyfotit, a tak jsem už z dálky kýval, že je to možné,“ vypráví vstřícný Lambora.

Dívky ale měly v plánu něco jiného. „Vzápětí se ukázalo, že mě každá z nich chtěla pouze obejmout! Jako prkno jsem stál na místě a každá z nich mě objala. Udělalo jim to takovou radost, že mou překvapením otevřenou pusu okamžitě vystřídal úsměv od ucha k uchu. Takový pocit jsem ještě nezažil,“ řekl dojatý herec.

Holky ho milují

Většinu času tráví Lambora před kamerou v ateliérech, kde natáčí seriál Slunečná, i když měl teď během karantény téměř dvouměsíční pauzu. Sám přiznává, že návrat nebyl jednoduchý ani pro něho, ani pro jeho herecké kolegy.

„Musím říct, že v tomto období je zvláštní pocit, vrátit se zpět před kameru. Jsme všichni trochu nervózní z toho okolí, z roušek, dezinfekcí. Snažíme se ale, aby to na obrazovce nebylo znát. A doufám, že se nám to daří,“ řekl Lambora Radiožurnálu.

Popularita Markovi rozhodně nevadí

Kromě Romea hraje v Divadle na Vinohradech i ve hře Balada pro banditu postavu Nikoly. „Připravoval jsem se na ní hlavně pěvecky. Mám doma takové cvičení už z doby, kdy jsem účinkoval v pořadu Tvoje tvář má známý hlas. Večery mám teď ale volné, protože v divadle začneme před diváky hrát asi až v září,“ dodal.

Po dobu karantény museli být všichni doma, a tak je pro něj nezvyk, že má zase práci. „Dneska jsem si udělal procházku - k popelnicím, do krámu a zpět! Nebyl jsem venku nějak dlouho, ale musím říct, že jsem nepotkal jediného člověka bez roušky! Udělalo mi to takovou radost, že jsem se “pod roušku” usmíval,“ napsal na sociální stíti Lambora během karantény.

„Vzápětí jsem si řekl, že to zvěčním - takže se na fotce usmívám, ale není to moc vidět. Tak se držme a mysleme na sebe navzájem,“ ponoukal ostatní. Nyní už je zase na roztrhání.