Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Marek Lambora splnil největší přání svojí babičky. Teď je na něj velmi pyšná

Lambora Marek
Lambora Marek
Zdroj: Profimedia
Lambora Marek

Marek Lambora je známý především ze seriálu Slunečná, kde hraje bohatého Janka Linharta. Přáním jeho babičky ale bylo, aby si konečně zahrál už nějakého prince v pohádce a Lambora nyní dostal možnost jí ho splnit.

Prince hraje v pohádce Princezna zakletá v čase. Babička se ale asi bude o Marka bát. Je v ní totiž spousta krkolomných scén. „V tomhle je neuvěřitelný třeba herec Tom Cruise, který si všechny tyto náročné scény dělá opravdu sám,“ obdivuje ho Lambora na TV Óčko v pořadu Drive.

„Naučí se třeba kvůli natáčení létat s vrtulníkem a podobně. Mě osobně to taky moc baví, a to včetně akrobacie a podobných věcí. Když v sobě překonám strach, nejraději bych také vše na natáčení dělal sám. Kdybych měl třeba točit bouračku v autě, to bych asi nechtěl,“ myslí si mladý herec.

Konečně princem

Do pohádky šel bez váhání. „Moje babička si moc přála, abych už konečně jednou v nějaké hrál jako princ a každý rok mě o to dokonce několikrát prosila. Musel jsem jí vysvětlovat, že nejsem jediný mladý herec vhodný pro roli prince,“ smál se.

„Pak mi jednoho dne volala manažerka s touto nabídkou. Zaujal mě scénář, byl jsem na castingu a pak už jsem věděl, že do toho chci určitě jít,“ svěřil se Lambora, který tím babičce udělá určitě ohromnou radost. A nejen babičce, ale i rodičům, kteří díky pohádkám mohou dětem leccos vysvětlit.

Princezna zakletá v čase

„Rodí se nové a nové generace, kterým se to pořád musí připomínat. V dějinách se stále dokola opakuje to samé, jsme jako lidstvo nepoučitelní. Pohádky nejsou klišé. Je to jeden ze způsobů, jak dětem ukázat, jak může vypadat dobro a zlo,“ uvažuje Lambora.

V kinech se pohádka objeví 17. září. Pohádka se natáčela loni v létě v zatopených lomech blízko Lipnice nad Sázavou. Lambora má zkrátka plné ruce práce. Do toho všeho musí natáčet seriál Slunečná, který ho vystřelil mezi opravdové hvězdy.

Babička bude pyšná!

Lamboru kvůli tomu milují většinou starší fanynky. Najde se jistě ale i pár potřeštěných puberťaček. „Diváci se zamilovali do našich postav Janka Linharta a Týny Popelkové a tak moc jim fandí, že by si přáli, abychom spolu žili i v reálném životě. Ale my jsme úplně jiní než naše postavy,“ přiznala Eva Burešová v Show Jana Krause.

Ta má v seriálu hlavní roli Týny Popelkové. Burešová neváhala prásknout, že po ní mladí kluci chtějí nahé fotky a píší jí sprosťárny. „Ti jsou velmi odvážní,“ prozradila Burešová. Jejím nápadníkům je však mezi deseti až třinácti lety.

I když se ve skutečnosti mají Lambora s Burešovou rádi, do natáčení se jim během pandemie koronaviru nechtělo. „Když jsme měli točit takovou jednu trochu milostnou scénu, respektive partnerský dialog zakončený pusou, oba jsme strnuli, protože jsme najednou nevěděli, co dělat. Do toho přišel rejža, co se děje… tak jsme mu to vysvětlili a nakonec jsme se dohodli na tom, jak to ošulit,“ vyzrála na to herečka, jenž bude s Lamborou točit nekonečný seriál ještě hodně dlouho.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky