Ačkoliv Eben patří mezi nejpopulárnější moderátory u nás, některé jeho výroky či politicky mířené vtipy nepadají vždy na úrodnou půdu.

Při zahajování letošního filmového festivalu mimo jiné prohlásil, že pokud bychom napadli naše sousední země včetně Polska, neměli bychom pak kde nakupovat levné máslo.

Následně pak ironicky vyzval přítomné dámy, aby klidně vyrazily na pánské toalety, jelikož dnes má každý právo cítit se jako muž. Tím se ale dotknul transgender komunity. Eben během své řeči také zkritizoval české pivo, které už ve skutečnosti není české, ale vlastní ho Číňané, Japonci a Belgičané.

Historie se opakuje

Svou rozporuplnou řeč zakončil Marek Eben tím, že se v Čechách moc nesoudíme, jelikož u nás máme drahé právníky a navíc jich je málo, jelikož podle něj musí zastupovat většinu našich politiků.

Nemístným poznámkám se Marek Eben během moderování různých akcí nevyhnul ani v minulosti.

Například filmový kritik Kamil Fila se do moderátora pustil a zmínil jeho větu: "Já jsem se narodil 18. prosince a taky si poskočím, když vidím nějakou osmnáctku." Fila následně prohlásil: "Tam je oboje, tam jsou ty jména plus...sorry, ale v šedesáti poskakuje nad osmnáctkama? To není v pořádku," nebral si s Ebenem servítky.

Související články