Třiatřicetiletý Adamczyk se do povědomí českých diváků dostal díky postavě Fialy v historickém filmu Lidice. Momentálně září v úplně jiném žánru. V seriálu Kukačky ztvárňuje Martina, který se dozví, že dítě, které vychovává, není jeho.

V porodnici totiž došlo k záměně. Mladá rodina tak vychovává cizího chlapce, ke kterému už pochopitelně má citové pouto. S nestandardní situací se každý z rodičů vyrovnává jinak.

„Ze začátku mě překvapovalo, jak moje postava v seriálu na nastalou situaci reaguje. Časem jsem si ale uvědomil, že v takové chvíli se člověk nemůže držet toho, jak by se choval normálně. Protože už nemůže důvěřovat světu, ve kterém dosud žil,“ popisuje charakter role pro Českou televizi.

Musíte prozkoumat svoje hranice, myslí si Adamczyk

„Každý z nás se někdy dostane do situace, kdy se mu jeho pohled na svět ze dne na den rozbije na kousíčky. Věci, které jste považovali za neotřesitelné jistoty, jsou najednou jinak, než jste si mysleli. Musíte přehodnotit úplně všechno,“ pokračuje.

V minulosti hrál především komické role, takže se pro něj nyní jedná o novou zkušenost. „Je to trochu jako být znovu v pubertě,“ myslí si herec.

„Musíte prozkoumat svoje hranice a podrobit svoje hodnoty zkoušce tím, že je začnete zpochybňovat. Problém je v tom, že už puberťák nejste a vaše okolí od vás čeká, že se budete chovat rozumně,“ konstatuje Adamczyk.

V reálném životě je šťastný s Evou Samkovou

Role je dle jeho slov dramatická dost a on se ji ani nesnažil nijak odlehčovat. „Zároveň jsem přesvědčený, že i v takhle extrémních případech se člověk po prvotním šoku dokáže zase sebrat a nehroutí se při každém problému, který se mu postaví do cesty,“ tvrdí.

„Mám pocit, že si mě tvůrci vybrali i z toho důvodu, že hledali někoho, kdo dokáže jednat uvěřitelně, ale zároveň dá lidem nahlédnout na situaci z pozice někoho, kdo se ji snaží s pozitivním přístupem aktivně řešit,“ konstatuje. Do takto složité situace se Adamczyk v reálném životě nedostal. Žije totiž ve spokojeném vztahu se snowboardistkou Evou Samkovou.