Zatímco většina žen se již naučila, že na obličej patří vhodný pečující krém, který dokáže zbrzdit vznik vrásek o pěkných pár let, na další části těla stále často bohužel zapomínáme. Jednou z věcí, které dokáží prozradit skutečný věk dámy, jsou tak ruce.

Jak stárneme, kvalita nehtů může začít klesat. Začnou být lámavé, tenké, hrbolaté, případně se mohou objevit také barevné nedokonalosti. 

Neznamená to sice, že s úderem padesátky se z nehtů stanou nevzhledné pařáty, rozhodně ale ničemu neuškodí, pokud jim budete věnovat více péče. 

Pozor na infekci

Nehtová lůžka a kůžička okolo nich jistě ocení, pokud se jí zvlášť pověnujete. K těmto účelům se skvěle hodí například jobobový olej, pokud ho ale nemáte po ruce, rozhodně se dá vybrat v drogerii z celé řady vhodných produktů. Můžete je zařadit buď do pravidelné péče o nehty, ale není nic špatného, pokud je budete používat denně.

Kůžičku také nikdy nestříhejte až k prstu, protože v takovém případě je velmi snadné pokožku poranit a hrozí vznik infekce. Z toho důvodu také nezastřihujte nehty příliš krátce a ani k jejich tvarování nepoužívejte kleštičky na nehty. 

Pokud vás trápí nerovný povrch nehtu a budete si manikúru dělat sama doma, můžete před nanesením laku použít zpevňující bázi, která dovede tyto hrbolky alespoň částečně vyrovnat. 

Některé odstíny laku jsou tabu

Pozornost věnujte také rukám obecně. Samozřejmostí je hygiena, nicméně pokud budete chtít ruce pořádně umýt právě před manikúrou, nemusí být pro tyto účely vhodné klasické mýdlo. Naopak nehtům i pokožce prospěje, pokud je umyjete stejným čistícím gelem, který používáte na mytí obličeje. 

Nyní přichází na řadu volba vhodné barvy manikúry. Právě vhodně zvolený odstín totiž dokáže udělat ve vzhledu rukou opravdu obrovský rozdíl. Existují totiž některé konkrétní barvy, na které je se zvyšujícím se věkem lepší rovnou zapomenout. 

Nepřítelem číslo jedna je po padesátce rozhodně černý lak na nehty. Na první pohled by člověk mohl mít pocit, že černá je elegantní barva, která se hodí ke všemu, pro každého a nikdy nevyjde z módy. Bohužel v případě manikúry to ale neplatí. 

Královna Alžběta II. věděla, jak na to

V konstrastu s černým lakem na nehty totiž ruce vypadají více bledě, bez svěžesti a navíc může tmavý odstín zdůraznit případné pigmentové skvrny, které se s věkem opbjevují. Pozor je třeba dát si také na další tmavé odstíny, zvláště ty se studeným podtónem. Raději se proto vyhněte tmavě modré, tmavě červené nebo velmi tmavě vínové. 

Naopak se dívejte směrem barev, které umí pleť rozjasnit. Britská královna Alžběta měla v oblibě odstín Ballet Slippers - tedy v podstatě velmi jemnou růžovou, která se blížila tělovému odstínu. Panovnice ji nosila i v pokročilém věku, a to právě z výše zmíněného důvodu. 

Špatnou volbou také nebude klasický červený lak, terakotová nebo perleťový lak, který se dlouhodobě řadí mezi ty nejoblíbenější a zdá se, že snad nikdy nevyjde z módy.

Související články