Kapela Mandrage se rozpadla před pár měsíci. Příčinnou byla drogová závislost frontmana Víta Starého. Bývalí členové kapely jsou mu však kdykoli připraveni pomoc a veřejně mu vyjadřují podporu. Vítek se ale neozývá.

Nikdo o něm nic netuší. On sám k médiím ani na sociálních sítích nepromlouvá. Na Facebooku ale nyní promluvila žena, která tvrdí, že s Vítkem chodí. Společné fotky však nemá.

Tvoříme s Vítkem od ledna pár, tvrdí neznámá žena

„Nechtěla jsem to zatím říkat, dokud se k tomu nevyjádří i Vítek, ale už je to neudržitelná situace. Nikdo neví, co mám vlastně s rodinou společného, tak je to tohle. Tvoříme s Vítkem od ledna pár. Vše nám úžasně funguje, Vítek je na tom dobře a vše je, jak má být. Do Chorvatska jedeme za jistým cílem, který vám osvětlím do budoucna,“ napsala žena jménem Olga N.

„Chápu, proč některé dámy nemůžou pochopit, proč já. Starší o šest let, rozvedená a s dětmi. Nemyslím si, že mé děti jsou překážkou ve vztahu. Věk také nerozhoduje. Vítek si prošel obdobím, které mu není k závidění. Myslím ale, že nemáme povinnost něco vysvětlovat či dokazovat,“ pokračovala.

Jeho údajná přítelkyně je starší

Informace o vztahu s Vítkem zveřejnila na fanouškovské stránce kapely a ne každý jejím slovům věřil. Je otázkou, proč by někdo s takovými informacemi šel ven. Vítek teď potřebuje jistě především klid. Ten se skupinou Mandrage určitě neměl.

Poslední koncert kapely se odehrál ve Foru Karlín, kde se na pódiu společně se členy Mandrage objevily i ty největší hvězdy české a slovenské scény. Už v té době se zpěvák úplně odmlčel. „Nemluví s náma, takže nevíme nic, ale trošku jsem si vzal za svý, že ho v tom nemůžu nechat nebo nechci nechat. Teď byla spousta práce s Forem Karlín, takže jsme na něj byli docela naštvaný všichni, ale už nejsme. Už mám jenom strach,“ řekl pro Top Star magazín klávesista František Bořík.

Snaží se Vítek dostat ze své závislosti?

Snažil se také vysvětlit, s jakými démony Víťa bojuje. „Já myslím, že to nejsou zdaleka jen drogy. Drogy jsou důsledek, ne příčina problémů. Víťovy trable sahají daleko hlouběji. Není to vůbec jednoduchý, jak se tvrdí. Určitě jsme měli dělat víc, protože kdybychom dělali víc, tak nejsme tady v téhle situaci. Tak jsme možná nějak selhali,“ popsal pocity kapely Bořík.

„Nechceme chodit nějak do detailů, ale není to, že bychom ho v tom nechali a dali si ruce za hlavu, čekali, že odjedeme turné a pak bude všechno super, to ne. Víťa na tom dělá už hrozně dlouho s náma a prostě to asi nestačí. Já nevím. Nikdo nevíme, co bude. Nevěřím tomu teď, že bychom se sešli ještě někdy všichni a hráli dál,“ dodal Bořík.

Kapela kvůli němu musela skončit

Poprvé se s problémy svěřili na svém Instagramu. Nejprve se však mělo jednat pouze o pauzu. Až později to vyústilo v úplný konec. „Všichni jsme do poslední chvíle věřili tomu, že to zvládneme a že to bude fajn. Že odejdeme ze scény s čistým štítem a třeba se zas jednou, celí šťastní, vrátíme. Naše plány ovšem náhle vzaly za své,“ napsali.