Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Členové Mandrage přiznali selhání: Měli jsme Vítkovi pomoct

Vít Starý
Vít Starý
Zdroj: Šíp
Vít Starý

Kapela Mandrage odehrála svůj poslední rozlučkový koncert, bez zpěváka Víta Starého. Ten bojuje s drogovou závislostí. Nyní ovšem zbytek členů přiznalo: "Nejsou to jen drogy, selhali jsme všichni!"

Kapela Mandrage před Vánoci oznámila, že po turné Dlouhej únor chystají pauzu, aby se zpěvák Vítek Starý mohl dát dohromady, jelikož bojuje s "démony". Pouhých pár týdnů po té se situace změnila a Mandrage oznámili definitivní konec! "Rozloučíme se s vámi v sobotu ve Fóru Karlín. Voláme našim kamarádům, zpěvákům, producentům, všem, které máme rádi, a zveme je, aby nám pomohli pochovat naši kapelu," napsali na Instagram smutné vyjádření.

Koncert nakonec dopadl nad očekávání, ačkoliv nepřítomnost frontmana byla velmi cítit a ve vzduchu panovala smutná a napjatá atmosféra. Klávesák Franta Bořík nyní přiznal, že mají vzhledem ke Starému výčitky!

Měli jsme mu pomoct!

Stav, ve kterém se aktuálně nachází Vít Starý, je opravdu kritický. Je závislý na pervitinu a dokonce užívá drogy nitrožilně! Kromě toho má prý cukrovku a další vážné problémy, například oslabená játra.

O zdraví zpěváka se bojí nejen rodina a fanoušci, ale i zbytek kapely. Nejprve byli na Vítka naštvaní a obviňovali ho, že může za jejich rozpad. S odstupem času si ale přiznávají, že za vzniklou situaci nesou část zodpovědnosti. "Vlastně jsme na něj byli docela naštvaní. Ale já už nejsem. Teď už mám o něj jenom strach," řekl Top Star magazínu klávesák Franta Bořík a dodal, že měli zasáhnout mnohem dříve!

Za úpadek zpěváka prý může i postoj kapely

"Není to tak jednoduché, jak se tvrdí. Drogy jsou důsledek, ne příčina problémů. Víťovy trable totiž sahají daleko hlouběji," šokoval Bořík svým tvrzením, naznačil totiž, že závislosti předcházeli psychické problémy Starého, kterým nikdo nevěnoval pozornost.

Michal Faitl i Františe Bořík se shodují, že měli stav kamaráda řešit dávno. „Určitě jsme asi měli dělat víc. Protože, kdybychom dělali dost, tak teď nejsme v této situaci. Asi jsme nějak selhali," přiznávají smutně zdrcení členové kapely.

Nyní je už situace doslova v rukou Božích. Vít Starý má před sebou náročnou cestu a nikdo neví, zda ji zvládne, či ne. Úpadek mladého talentu je pro celou republiku šokující a všichni zpěvákovi drží palce.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU