Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kamil Bartošek alias Kazma: Mám plán na ovládnutí světa

Kamil Bartošek alias KAZMA
Kamil Bartošek alias KAZMA
Zdroj: www.profimedia.cz
Prohlédněte si všechny fotografie (16)

Kazma Kazmitch (33), vlastním jménem Kamil Bartošek, je internetový producent a influencer. Od roku 2008 má vlastní show One Man Show, kterou vysílá televize Stream a sledují ji miliony diváků. 

Proč je v poslední době Kazma takové téma nejen na Internetu? Protože si vystřelil z obdivované ikony českého národa, moderátora Leoše Mareše. Kazma tvrdí, že to bylo pro dobrou věc. S oběma – Leošem i Kazmou – jsme chtěli udělat společný rozhovor, ale Leoš ho odmítl a Kazma tomu byl nakonec rád. Kde je pravda, můžeme všichni jen spekulovat. Kazma nám řekne jen tu svou. Je kontroverzní, mě ale překvapilo, jak vlastně už dospěl, ale to nakonec asi každý. Na náš rozhovor přišel dokonce včas!

Máš nějaké hranice?

Ano, mám, a myslím, že to přichází s věkem. Podívej se na dnešní youtubery, co dělají… Já děkuju bohu, že v době, kdy jsem byl v pubertě, tak kamera vůbec nebyla dostupná tak jako dnes, nikdo ji doma neměl. Nadělal jsem se taky strašně hloupostí, ale ty děti to dělají a pouští to ven a je to zdroj inspirace pro ostatní, což je na tom to nebezpečné.

Co ti na dnešních youtuberech vadí?

Neuvědomují si, že na to koukají děti, které to budou všechno zkoušet.

Myslíš, že to, co jsi udělal ty, děti nebudou zkoušet?

Jako to s Leošem? Asi ne, je to trochu víc sofistikovaný, a to si doma úplně zkusit nemůžeš. Snažíme se, aby všechny věci, které děláme, měly nějaký smysl a přesah. Aby za tím vždycky bylo něco víc než jen show a zábava. A taky to tam vždycky je. Pravda je, že mi to pár let trvalo, než jsem na to přišel.

Tváříš se, že celé je to charita?

U každého dílu One Man Show, který dneska děláme, na počátku nepřemýšlíme, že uděláme jen show, ale jak udělat věc, která má smysl. Chceme, aby to pomohlo zlepšit svět. Jakkoli to zní pateticky nebo naivně, tak i malý impuls vyslaný správným směrem může hodně změnit. Je to energie, která se jen tak neztratí. A až se jednou otočíme za tím, co všechno jsme udělali, chci vědět, komu jsme tím pomohli a co jsme změnili. To je to, co tady zůstane, ne čísla, ale skutečné skutky.

Kdo platí vaši show? Nebo vlastně – z čeho žije Kazma?

Já jsem producent.

O. k., z čeho si kupuješ chleba?

Je to koloběh. Mě dělá ta show, já jí hodně vracím zpět, a díky ní je pak moje jméno naživu. Funguju jako… moderátor, showman, lidi si mě najímají na reklamu, jako influencera, a tím se to pak vrací zpátky.

Kamil Bartošek alias Kazma Kamil Bartošek alias Kazma Zdroj: Profimedia.cz

Takže tu show neplatí Seznam?

Platí.

Takže tobě patří Seznam?

Seznam je klient, já načerpám budget a z toho to natočím a je na mně, jestli to natočím za korunu a nechám si pár milionů, nebo do toho narvu všechno.

Kolik stojí jeden díl?

V řádech milionů, dnes je to milionová show.

Kdo to celé vymýšlí?

Já a režisér Markus Krug. Jezdíme na pánskou jízdu, na místo bez signálu, civilizace… minimálně na týden jen s papírem a tužkou. Lepíme nápady na stěnu. Soukromě tomu říkáme Zkrocená hora.

Jak dlouho to od samotného nápadu po finální video trvá?

Jsou to dlouhé měsíce, například video s Leošem trvalo půl roku, Prostřeno skoro rok… jsou to dokumentaristické, časosběrné věci, které trvají… V příštím roce chceme udělat dvě věci a už teď víme, že máme co dělat.

Jak velký je tvůj tým?

V naší produkční firmě Onemanshow Production sedí na denní bázi pět lidí a širší tým jich čítá asi patnáct. Když jdeme do akce, tak nás je třeba sto.

Jak moc je máš zavázané smlouvou, že se ještě nikdy nic neprozradilo?

Všichni mezi sebou máme podepsanou mlčenlivost včetně mě a pokuta je velká – v řádech statisíců.

Nebojíš se žalob ze stran poškozených…zneužitých lidí?

Všechny věci, které děláme, jsou nějakým způsobem na hraně, ale snažíme se tomu nejít naproti. Za námi naštěstí stojí Seznam, který má jako velkokorporace jedno z nejlepších právních oddělení v České republice. Všechny kroky vždy konzultujeme s právníky a analyzujeme slabá místa. Nejdeme soudním sporům naproti, snažíme se je eliminovat a být vždy připraveni.

Žaloval vás už někdo?

Za tu dobu byly různé předžalobní výzvy, náznaky, ale vždycky se to smetlo. Ono je to těžký, bojovat proti něčemu, co je pozitivní.

Co Justin Bieber? Ten má asi právníky o trochu  lepší než Seznam…

Tam to byl průšvih a dodneška se to ještě řeší a ještě to není uzavřené, takže o tom mluvit nemůžu. (Kazma si vystřelil i z kanadské teenagerovské ikony, zpěváka Justina Biebera, a napálil jeho fanoušky, kteří nepoznali skutečného Justina od Kazmou nastrčeného dvojníka. Nakonec se Kazma dostal i do Biebrovy blízkosti, za což od jeho ochranky dostal pořádnou nakládačku. pozn. red.)

Jak jsi v posledním videu s Leošem přemluvil všechny VIP osobnosti, které ti v tom zazpívaly?

Všichni věděli, že za tím je mnohem víc než jen bulvární kauza. A pro tu hlavní myšlenku se všichni spojili a za tu se společně postavili.

Kamil Bartošek alias Kazma Kamil Bartošek alias Kazma Zdroj: Profimedia.cz

Jak jsi dostal Kluse s Krajčem dohromady?

Jak se zpívá v tom songu, „buď nás to všechny spojí, nebo může rozdělit“. Takže lidi skousli i nějaké své drobné osobní antipatie a šli do toho, protože ta message byla důležitější. Toho si strašně vážím a považuji to za další silnou message toho songu.

Kam chceš jít dál?

Jak říká Karel Gott – Co mám ještě snů, a proto ženu se dál za nesplněnou touhou… Řeknu to skromně tak, jak to je. Máme plán na ovládnutí světa, který chceme v následujících letech realizovat. Na tom postupně dělám.

Co jinak nového ve tvojí rodné Kroměříži? Jsi v Kroměříži oblíbený?

Nedávno jsem tam byl a nějaký člověk mi říkal, že by mi tam měli postavit sochu nebo minimálně mi předat klíče od města.

A to ti asi říkal nějaký tvůj kámoš, ne?

Ne, určitě to byl někdo od starosty, možná místostarosta. Legrace. Nevím, nechci za nikoho mluvit, cítím se tam vždycky dobře a mám to tam rád.

Cítíš se být slavný?

Je to věc perspektivy, co jsem já ve světě? Nic. Co se týče naší kotliny – jsem si vědom toho, že mě spousta lidí zná.

Ty jsi ale přece vždycky chtěl být slavný?

Je to určitě něco, co není náhoda. Před patnácti lety jsem o tom asi snil, ale rozhodně to není to, proč to dělám dnes. Je to už jen vedlejší efekt mojí práce.

Tak proč to všechno tedy děláš?

Aby na konci bylo to dílo. Abych tvořil něco, v co věřím, že má hodnotu. Abych byl užitečný, abych svůj čas tady využil pro něco, pro co mám pocit, že jsem se narodil.

Kde se Kazma vidí za deset let?

Jak jsem už říkal, máme plán na ovládnutí světa.           

Story Story Zdroj: Story           

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky