Mahulena Bočanová se narodila 18. 3. 1967 v Praze jako dcera architekta. Již od tří let účinkovala v reklamních spotech a tančila balet.

První dětské role pak na sebe nenechaly dlouho čekat a malá Mahulena si zahrála v pohádkách A zase ta Lucie či Lucie, postrach ulice.

O rok později si vyzkoušela menší role v seriálech Vlak dětství a naděje a Bylo nás šest. Po studiu na pražské konzervatoři, kterou absolvovala v roce 1988 v oboru hudebně-dramatický, hostovala v Národním Divadle.

Koncem 90. let se Bočanová opět vrátila před kameru v několika pohádkách. Jedny z nevýraznějších rolí Mahuleny jsou například postava Brany ve zfilmované povídce Ivana Olbrachta Golet v údolí, Ježibaba v pohádce Kouzelný měšec, nebo královna v pohádce Pták Ohnivák z roku 1997.

Její další filmové počiny už nebyly příliš úspěšné. Zahrála si v komediálním seriálu Pra, pra, pra, v seriálu Rodinná pouta a v černé komedii Post Coitum. Kromě toho si také vyzkoušela taneční soutěž StarDance.

Dále se Bočanová věnuje také dabingu, svůj hlas propůjčila třeba do filmu Karlík a továrna na čokoládu, Roboti, Zamilovaný profesor 2 či Zorro: Tajemná tvář.

Dalo to dost práce na sobě dojít ke smíření a klidu v sobě

Její život se ale výrazně změnil s příchodem dcery Marinky, která trpí autismem. Kvůli ní herečka zvolnila pracovní tempo a věnuje jí veškerý volný čas a lásku.

"Obě jsme jako jedna bytost dohromady, dalo to dost práce na sobě dojít ke smíření a klidu v sobě, ale podařilo se. Už se nám oběma žije šťastně. S Mári dělám úplně všechno, odmalinka. Cestujeme, lyžujeme, plaveme, jen je nutný stálý dozor, jako když máte šestileté malé trdlo,” svěřila se před nedávnem Bočanová v rozhovoru pro extra.cz.

Přesto, že péče o duševně nemocnou Márinku není jednoduchá, Mahulena přesto zvládá i pracovní projekty.

Aktuálně se pravidelně objevuje na obrazovkách v roli Dariny, sebevědomé finanční ředitelky v seriálu Ordinace v růžové zahradě, která má poměr s Bohdanem Švarcem, kterého ztvárňuje Martin Zounar.

Společná práce v seriálu herečce velmi vyhovuje, jelikož se Zounarem je pojí dlouhé roky nerozlučného přátelství.

„On je absolutně moje krevní skupina. S Martinem se nemohu pohádat,” řekla v minulosti herečka pro TV Nova.