Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Mahulena Bočanová: "Všichni muži si mě vždycky chtěli brát a mít se mnou děti"

Mahulena Bočanová: "Všichni muži si mě vždycky chtěli brát a mít se mnou děti"
Mahulena Bočanová: "Všichni muži si mě vždycky chtěli brát a mít se mnou děti"
Zdroj:

Mahulena Bočanová (46) posledních pět let poskytuje jen písemné rozhovory. Pro Story udělala výjimku. Využili jsme toho a mluvili s ní o rozchodech a o lásce.

Po roce se vrátila na obrazovku Primy do VIP zpráv. Daří se jí i v partnerském životě. A za Prahou si postavila nový dům. „Překonala jsem spoustu nepříjemností a teď si užívám normální život. Dřív jsem si to štěstí, že mám domov a rodinu, neuvědomovala. Všechno špatné je k něčemu dobré. Odpoledne si jedu vybrat štěňata bulteriéra. Jedno pojmenuju František a druhé Růženka. Vždy jsem měla bulíky, než se celý můj život zamotal. Ztratila jsem manžela, zbytek rodiny, hodně přátel i psy, a teď se všechno konečně vrací k normálu. Můj dům je provoněný jídlem, mejdany, kamarády, láskou a do toho se tam budou motat ti čtyřnozí smraďoši, což bude závěrečná tečka, že je všechno zase v pořádku.“

Napadlo vás před rokem, když jste dostala výpověď v TopStaru, že se na Primu vrátíte?
Věděla jsem, že to není definitivní. V televizích to tak bývá. Lidi se neustále vracejí a odcházejí. Neměla jsem špatnou sledovanost. Jen došlo k určitému nedorozumění s vedením Primy, kterému byly špatně interpretovány moje postoje a názory, ale už jsme si to vysvětlili. Své nástupkyni Gábině Partyšové jste popřála hodně štěstí.

Bývají vaše rozchody vždy tak málo dramatické?
Zachovala jsem se slušně, je to moje přirozenost, a slušnost se člověku vrací. Jiný pracovní rozchod jsem vlastně ještě nezažila. První den to byl šok, druhý smutek a třetí den jsem si řekla, že v nejlepším se má skončit a že mě čeká něco nového, což se potvrdilo. Rok jsem si žila vlastní život se spoustou volna a maximálně se věnovala Márince, bylo to fajn.

A jak vypadají vaše partnerské rozchody? V posledních letech jste jich zažila víc než dost.
Jsem prostě problémová. Po rozvodu jsem prožila tři vztahy a vždy jsem v každém vydržela necelý rok. Musela jsem to ukončit, protože jsem cítila, že je se mnou počítáno do budoucna a já to tak nemyslím. Ale nikdy jsem nelhala a nic jsem neslibovala... Samozřejmě jsem vděčná za nádherné chvíle, které jsem prožila, ale dopředu říkám: „Vdávat se nebudu a na doživotí to také není.“ To je slušné, ne?

Nejste zrovna typ sňatkové podvodnice.
Jsem asi mateřský typ. Když si zrekapituluju celý svůj milostný život, tak od šestnácti, kdy jsem se zamilovala a prožívala jednu lásku za druhou, si mě muži vždycky chtěli vzít a mít se mnou děti. Na jednu stranu je to hrozně fajn, ale na druhou stranu zavazující a mně to komplikuje život.

Všichni vaši nedávní partneři byli mladší. Proč se nezajímáte o starší pány?
Protože se chci smát. A bohužel, to je realita, mladí kluci k tomu mají mnohem blíž. A také se mě nebojí. Jak říká můj pan psychiatr a psycholog: „Mahulko, ti mladí se vás nebojí, protože nevědí, co je čeká a jaké sousto si berou. Starší pánové jsou chytří. Když vás vidí, vezmou nohy na ramena.“ Život se mnou není jednoduchý, navíc s mou profesí a povahou.

Vy máte komplikovanou povahu? Teď jste o sobě prozradila, že nelžete a jste pozitivní.

Jsem pozitivní, ale je mi čtyřicet pět, vlastně mi bylo nedávno čtyřicet šest. Jsem soběstačná, mám svoji hlavu, jsem známá, to každého normálního chlapa odpuzuje a hnusí se mu to, protože žádný takový mužský nemá rád, když se mu celý národ vrtá v životě. A také nejsem úplně pitomá. Nenechám se tlačit do něčeho, co mi úplně nevyhovuje. Čím jsem starší, tím je to horší, protože mám vyhraněnější názor. Mladí kluci mé špatné vlastnosti neřeší, berou je s přirozeným nadhledem. To mě osvobozuje. Připadám si vedle nich šťastná a veselá.

V čem se VIP zprávy liší od TopStaru, který jste moderovala pět let?
Je to úplně jiné prostředí. V magazínu jsme byli čtyři, režisér, kameraman, maskér a já. VIP zprávy točím častěji, desetkrát do měsíce. Jde o živý vstup a pokaždé je tam jiný tým. I přes mou profesi mi dělá stále problém potkávat se s novými lidmi, ale na Primě mě všichni přijali s otevřenou náručí. Jak holky v redakci, tak i Ivanka (Gottová) s Laďkou (Něrgešová). To psychicky hodně pomáhá… Spousta věcí je pro mě nových.

Můžete, anebo musíte opravovat texty k reportážím?
To záleží na moderátorce. Laďka si přizpůsobuje texty, aby je přiblížila svému specifickému projevu, Ivanka si je upravuje do zpravodajského cítění a já do nich téměř nesahám. Celý život jsem zvyklá říkat cizí repliky. Texty ovlivňuju zabarvením hlasu, pocitem. Navíc respektuju reportéry, kteří přípravou toho příspěvku strávili celý den a sakramentsky vědí, jak a co napsali…

Jak teď vycházíte s Jiřím Pomejem po jeho slovech o ženské mafii na Primě?
Jirku jsem neviděla asi deset let, ale vím, co všechno vychází v novinách, proto ani neřeším, jestli to doopravdy řekl. Nečtu bulvár tištěný ani na internetu a strašně mě to osvobozuje od všech pitomostí. Drby se dozvídám vlastně až v práci. Ale k Jirkovi: Dá se to pochopit, že byl třeba naštvanej a smutnej. Nicméně musím říci, že mě s nabídkou do VIP zpráv oslovil pan Punčochář, když hledal náhradu za Jirku, a ten mi nepřijde ani jako ženská, ani jako mafián.

Těšíte se na jaro?
Čeká mě spousta práce na zahradě. V tuto chvíli jsou tam jen tuny hlíny. Chci si to udělat sama, protože pak k tomu budu mít silnější vztah. Už před lety jsem si vymyslela, že mi každá návštěva přinese místo láhve keř nebo květinu, které tam zasadíme. Mám na to sešit, kam si poznamenávám, že keřík vlevo u vrby je Andrlová, deset metrů vpravo je Zounar.

Komu se nejvíc daří?
Zatím asi Olze Želenské, je to zlatý déšť. Mým cílem je z toho udělat džungli kytek. Nechci žádný řád. A hlavně tam budu mít pampelišky. Nechápu lidi, kteří pampelišky hubí. Bez nich je trávník nuda. Kdyby v mém trávníku nekvetly pampelišky a sedmikrásky, vysadila bych je tam.

Co máte společného s Miládkou ze seriálu Vyprávěj? Propůjčila jste jí něco ze své osoby?
S Miládkou opravdu nic. Baví mě, že je to komediální postava, se kterou se člověk vyřádí. Dnes ráno jsem zrovna točila scénu, jak prodává luxy, a pan režisér mi dal volnou ruku, abych si to užila. Je to asi nejzábavnější televizní role, jakou jsem kdy dostala.

Měla jste v životě štěstí na tak poslušného muže, jakého tam ztělesňuje herec David Prachař?
Ne, s takovým bych nebyla ani tři dny, vlastně ani hodinu. Holky mají rády zlobivý kluky. To nevíte?

Právě je v prodeji nové číslo společenského časopisu STORY

V novém čísle najdete:

  • Rozhovor: Mahulena Bočanová
  • Psychlogie: Mít dva potomky je standard, ale co 3, 4 nebo 5?
  • Legenda: Bruce Willis
  • FASHION STORY: Simona Krainová v roli rockové rebelky

     A cena? Jen 19 korun!

 

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky