Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Mahulena Bočanová o koronaviru: Ještě jsem neměla odvahu jít na nákup

Mahulena Bočanová
Mahulena Bočanová
Zdroj: Profimedia.cz
Více v galerii
Mahulena Bočanová

Celostátní karanténu dodržuje také Mahulena Bočanová, která jako většina hereček přestala točit a zdržuje se pouze doma. I když se snaží působit nad věcí, moc jí to nejde. Z koronaviru má prostě strach a od dob vypuknutí nebyla ještě ani na nákupu.

Herečka Mahulena Bočanová je doma stejně jako zbytek lidstva. Snaží se zabavit všelijak. Nejvíce času jí však zabírá péče o její dceru Marianku. Ta totiž trpí autismem. O to víc se jí herečka v době pandemie koronaviru musí věnovat.

„Celý svět přemýšlí, uklízí nebo vaří, vymetá kostlivce z duší nebo ze skříní a já chci poděkovat všem zdravotníkům a zdravotním sestřičkám, co se o nás takhle krásně starají a kryjí nám záda a také těm svatým, odvážným pokladním na kase,“ klaní se před nimi na svém Instagramu Mahulena.

Mahulena má obavy z koronaviru

„Já jsem teda ještě neměla odvahu na nákup jít. Vždycky jde kamarád. Já mám prostě ještě trošku obavy a musím chránit křidélkami mládě. Držím všem palce a mějte se rádi. Po prázdninách bude zase jenom veselo,“ usmívá se Mahulena.

Situaci ale rozhodně nebere na lehkou váhu. „Coronatime. A jinak jsem normální,“ píše u snímku lékárničky, která praská ve švech. Nebyla to ani tak lékárnička, jako dvě plné police léků v lednici. Mahulena se prostě stará a chce být připravena na nejhorší.

Tomu se říká skromná lékárnička

S dcerou Mariankou to totiž není jednoduché, i když to herečka zvládá skvěle. Pro pořad 13. komnata popsala, jak prožívala její epileptický záchvat. „Já jsem chtěla volat o pomoc i nahlas, ale to byla taková strašná hrůza, strach a paralyzující bolest, děs, že jsem zapomněla, jak se mluví. Ona měla epileptický záchvat a já nevěděla, co to je. To jsem si pak strašně vyčítala. Děti, které mají mentální problémy nebo autistické, to mají velice často,“ svěřila se Bočanová.

„Já jsem si pak říkala, jak si mohla být taková kráva, že nevěděla, že by se ti tohle mohlo stát a nevěděla bys co máš dělat. Mně to ani nedošlo, že je to epilepťák. Já jsem myslela, že se mi udusila. Držela jsem ji v rukou. Byla jako bezbranej pytel. Najednou mi začala blednout. Měla černý rty a černý oči a prostě přestala jako žít,“ říkala se slzami v očích.

Herečka s dcerou Márinkou

„Já jsem najednou prosila pána Boha, ať mi tohle nedělá, že už to stačilo v tom mém životě. A pak nejednou začala Marinka tak jako pomlaskávat, to byl nejkrásnější moment v mém životě. Věděla jsem, že funguje, že žije. Pak se jí začala vracet barva a teplo do rukou,“ pokračovala herečka s úlevou.

„Já jsem si myslela, že mi to změnilo život. Mně to ale změnilo život k lepšímu. My jsme od té doby stokrát šťastnější a vážíme si toho, že spolu můžeme být,“ svěřila se Mahulena, která nakonec řekla, kdy si uvědomila, že je její dcera jiná.

„Bylo to na letním táboře. Viděla jsem ji poprvé v konfrontaci s hodně dětmi okolo. Byla unavená, nezvládala to a měla takový ztracený očíčka. Jako matka to tušíte, ale najednou to bylo definitivní. Bude vždycky potřebovat, aby s ní někdo bydlel,“ dodala statečná Mahulena, která je ukázkovou maminkou, ať je pandemie nebo ne.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky