Mahulena Bočanová je maminkou dvaadvacetileté dcery Márinky, o kterou se kvůli jejímu autismu musí plně starat.

Herečka na sociálních sítích pravidelně sdílí videa se svojí holčičkou a sklízí za to obdiv i vděk jiných rodin, kterým osud nadělil podobné starosti.

„Samozřejmě oblíbená jsou i videa s mojí Márinkou. Otevřeně ukazuji, jaký je život s autistou, že to nemusí být jen řehole, ale že se můžete i vydatně zasmát a zalít si život štěstím a láskou. Rodiče dětí, jako je moje Mari, naše videa těší. Dostávám překrásné zprávy, které hřejí u srdce. Dává mi to smysl,“ svěřila se Bočanová v rozhovoru pro Vlastu.

„Jsme perfektně sehraný hodinový strojek, taková jedna bytost se čtyřma nohama, komunikujeme i beze slov, přesně vždycky vím, co cítí a jak jí je, a ona to má stejně se mnou. Moje Mari je dospělá slečna, která navždy zůstane, řekněme, předškolním dítětem. Potřebuje stálý dozor, sama nikdy žít nebude. Vše je ale o zvyku a o smíření. S Mari je život složitější, ale zároveň i plnější. Naučila mě být silná, neřešit kraviny, žít rovně, čestně, neobcházet nepříjemnosti, bojovat, nehroutit se a hlavně se radovat z toho štěstí, že se máme, z každé maličkosti, co se nám povede,“ vysvětlila pyšná maminka, která se nenechala srazit na kolena a nemoc dcery bere jako dar.

Starat se o dceru je práce sama o sobě

V době pandemie koronaviru se Mahulena Bočanová rozhodla, že už zůstane s dcerou doma. „Starat se o dceru je práce sama o sobě. Do mé normální práce, kam patří divadlo, televize a film jsem totiž chodila odpočívat. Ale jak jsem si zvykla být přes covid doma a mít čas na ty krásný normální věci, jako je koukat na telku, péct vdolky, sázet kytky, mít čas na kamarády, tak jsem se rozhodla, že budu už s Mari doma,“ vysvětlila výše zmíněnému webu.

Aktuálně je herečka s dcerou na dovolené a pravidelně sdílí s fanoušky střípky z výletu.

„Víte, je to těžký, budu vám připadat asi jako blázen, ale přála bych všem rodičům, aby jim Pán Bůh seslal do života tolik štěstí, lásky, upřímnosti a ryzosti všeho, čeho se jen dotkne, tak, jako to poslal mně… modří rozumí,“ napsala Bočanová k fotce Márinky. Mezi komentujícími se ale našlo pár zlých jazyků kteří ji obvinili, že nemocnou Márinku sdílí proto, aby měla větší sledovanost.

„Já nedávám na Instagram videa a s mojí dcerou která je jiná proto, abych získala sledující a aby se o mně psalo, já naopak dělám vše, aby se o mně nepsalo už roky a celkem se mi to daří. Sdílím to zde, protože moje dcera je jiná a já s tím umím žít šťastně a mnoha maminkám to pomáhá, že to jde. I kdybych měla dodat jenom jedné mamince naději, že to není takový průšvih, jak to na začátku vypadá... Život je krásný! Je potřeba si najít ten svůj kruh a v něm hledat to štěstí,“ vzkázala Bočanová haterům.

Související články