Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Magda Vášáryová je silná žena: Smutek ze skonu Milana Lasici zahání po svém

Milan Lasica a Magda Vášáryová
Milan Lasica a Magda Vášáryová
Zdroj: Profimedia
Milan Lasica a Magda Vášáryová

Herečka Magda Vášáryová nemá na truchlení po zesnulém manželovi Milanu Lasicovi čas. Lasica odešel na věčnost 18. července ve věku 81 let a herečka mu během tří dnů zorganizovala pohřeb. Nyní už je zpět v pracovním procesu. Navíc pro ni ženský spolek, jehož je členkou, připravil příjemné překvapení.

Možná byste si mysleli, že herečka Magda Vášáryová truchlí nad skonem svého manžela a pláče doma do polštáře, ale není tomu tak. Poté, co během tří dnů zvládla uspořádat tajný pohřeb, se zavalila prací. Prý je jí tak lépe.

Herec Milan Lasica, který skonal před pár týdny na pódiu divadla L+S, vnášel do lidských srdcí humor, lásku a poetično. Klapalo mu to i s manželkou Magdou Vášáryovou. Není tedy divu, že jeho žena smutek po manželovi zahání prací. Na sociálních sítích je vidět, jak s vervou funguje ve spolku Živena, jehož je předsedkyní.

Herečka se angažuje v ženských spolcích

Navíc to není jediné prostředí, kde se herečka nyní často vyskytuje. Dalším je ženský spolek Vesna, který začal fungovat po dlouhých 150 letech. 

„A začneme tím, že se Magda Vášáryová stane členkou nové správní rady,“ napsala na Facebook zakladatelka Kamila Zlatušková. Ta má ze spolupráce s legendární herečkou velkou radost.

Přesvědčilo ji, že má zkušenosti s politikou a také se orientuje v diplomatických kruzích. Spolek se totiž chce zapojit do struktury evropských ženských spolků. Živena, kde Vášáryová působí, je tam už dlouho a herečka doufá, že ji Vesna bude brzy následovat.

Je dobře, že poté, co odešel její životní partner, nezůstala sedět s rukama v klíně, ale snaží se zase fungovat. Legendární herec odešel při děkovačce po představení. Selhalo mu srdce a bohužel nepomohla ani rychlá resuscitace.

Pohřeb zvládla zařídit v rekordním čase

„Jménem naší rodiny bych chtěla poděkovat všem lidem, kteří nám v tyto dny poslali množství kondolencí a podělili se s námi o osobní vzpomínky ze setkání s mým manželem,“ poděkovala všem vdova v tiskové zprávě.

Už za tři dny se konal pohřeb v bratislavském krematoriu. Na něj měli přístup jen ti nejbližší. Z Česka dostal pozvání jen jeden člověk, a to herec Bolek Polívka. Ostatní kolegové přání, že rozloučení proběhne v rodinném kruhu, naprosto respektovali.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky