Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Madonna odmítá kritiku vzhledu: Je to trest za sílu, odvahu a pracovitost

Madonna
Madonna
Zdroj: Profimedia
Madonna

Čtyřiašedesátiletá zpěvačka Madonna během své účasti na předávání cen Grammy pořádně vyděsila fanoušky. Na detailních snímcích jejího obličeje, které obletěly internet, totiž vypadá nezvykle opuchle a také poněkud zdeformovaně. Mnozí se jí na sociálních sítích začali vysmívat, královna popu se ale rychle ozvala. A nebrala si servítky. 

Zpěvačka Madonna si i po šedesátce udržuje svůj mladistvý vzhled všemi možnými prostředky, po udílení cen Grammy ale kdekoho napadlo, zda to s péčí o svou pleť už trochu nepřehání. Objevily se totiž snímky, na kterých je Madonnina tvář zachycena zblízka, a o vyloženě hezkou podívanou nešlo. To ostatně mnozí zpěvačce sdělili na sociální síti. 

Zase v záři ageismu a misogynie

Madonna byla zrovna na pódiu, kde uváděla Sama Smitha a Kim Petras, když ji fotografové zvěčnili. „Namísto toho, co jsem řekla ve svém proslovu, který byl o tom poděkovat Samovi a Kim za jejich nebojácnost, spousta lidí se rozhodla mluvit jen o mých fotkách zblízka. Ty byly pořízené fotoaparáty s dlouhými objektivy, které by zkreslily tvář naprosto každého!” bránila se Madonna ve svém vyjádření na sociální síti. 

„Zas a znovu jsem chycena v záři ageismu a misogynie, které prostupují světem, ve kterém žije. Ve světe, který odmítá oslavovat ženy po 45. roku věku a pociťuje potřebu ji trestat za to, že je stále silná, pracovitá a odvážná,” dodala ještě královna popu. 

Klaňte se mi, mrchy!

V závěru svého příspěvku ještě napsala, že se rozhodně nikdy nemíní omlouvat za to, co nosí nebo jak vypadá, a že se těší na mnoho dalších let rozverného chování, posouvání hranic a také stavění se proti patriarchátu. Nejdůležitější pro ni ale je, aby si i nadále užívala svůj život takový, jaký je. „Klaňte se, mrchy!” zakončila svůj dlouhý text, jehož posláním bylo sdělení, že zkrátka nikdo nezlomí její duši.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky