Princezna Madeleine: Sestra bude královnou Švédska, ona je královnou krásy

Princezna Madeleine Švédská
Princezna Madeleine Švédská

Švédská královská rodina šlape té britské na paty. Princezna Madeleine se na cestě za životní láskou nevzdala a dnes vypadá jako reklama na rodinné štěstí.

Ve frontě

Druhá dcera a nejmladší potomek švédského krále princezna Madeleine Švédská a vévodkyně hälsinglandská a gästriklandská je pátou následnicí tamního trůnu, ale už několikrát dala najevo, že rodinná pohoda je pro ni mnohem víc. I když svého otce na veřejnosti občas zastupuje, mediálního humbuku si užila až až.

Naprázdno

Mezi třetími a sedmými narozeninami navštěvovala speciální předškolní zařízení, odkud přestoupila na základní školu v Brommě a Stockholmu. Svérázná cesta za vzděláním ale skončila nevalně.

Pobyt v Londýně, studium na Stockholmské univerzitě v oboru historie a umění i absolvování kurzu etnologie přišlo vniveč. Princezna zůstala bez titulu. Jediné, čeho na poli vzdělání kdy dosáhla, byl stručný kurz o švédském právním systému a certifikace European Computer Driving Licence. Během svých rozmanitých studijních pokusů se jí rozvázal jazyk a dnes mluví plynně několika jazyky. I bez akademického titulu je ale výraznou členkou královské rodiny.

Madeleine Švédská si prošla ve vztazích nepříjemným obdobím.

Trable v lásce

Advokát Jonas Bergström byl princezninou první velkou láskou. Po dlouhých sedmi letech vzájemného oťukávání se na romantickém ostrově Capri zasnoubili, svatbu posvětil i král a švédský kabinet. Jonas už se těšil na královský titul a v dálce zněly svatební zvony, když jako rána z čistého nebe přišla změna plánů. Oslava lásky naplánovaná na druhou polovinu roku 2010 byla odložena a jako na povel se vyrojily spekulace, co by za tím mohlo stát. Královská rodina zarytě mlčela nebo zapírala, ale novináři si nedali pokoj. Za zrušenými zásnubami byla Jonasova opakovaná nevěra s vyšokoškolačkou a norskou házenkářskou Torou Uppstrøm Berg.

Lepší časy

Po měsících, kdy se princeznin osobní život propíral veřejně a krach vztahu těsně před vstupem do manželství byl denně na pranýři, utekla na čas do USA. Právě tam našla útěchu pro svou pošramocenou duši podle svého gusta. Bankéř Christopher O´Neill si získal její srdce rychle. Neprojevil zájem o třpyt a slávu člena královské rodiny, vzdal se šlechtických titulů a dál pracuje v bance. Jen z newyorské pobočky přesídlil do Londýna. Druhou část receptu na šťastný život, po kterém Madeleine tak nebetyčně toužila, zajišťují tři děti - princezna Leonore, princ Nicolas a nejmladší přírůstek Adrienne.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky