Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kevin ze Sám doma naštval Ameriku: Před narozením syna si vystřelil z Asiatů

Macaulay Culkin
Macaulay Culkin
Zdroj: profimedia.cz
Macaulay Culkin

Macaulay Culkin se před několika dny stal tatínkem. Radost z miminka u jeho fanoušků ovšem brzy vystřídalo pohoršení. Herec si totiž v dříve nahraném podcastu neodpustil několik rasistických vtípků na adresu Asijců. Herec ovšem tvrdí, že je oprávněn dopouštět se takového zesměšňování…

Jeho život byl jistou dobu jako na horské dráze. Roztomilý klučina, který si získal divácká srdce coby Kevin z kultovního snímku Sám doma, v pozdějším věku propadl drogové závislosti, pracovní nabídky se mu zrovna nehrnuly a svým zjevem děsil širokou veřejnost. Tohle období už je ale naštěstí dávno pryč. Herec již několik let randí s herečkou Brendou Song a nyní se jim narodilo miminko. Macaulay Culkin září štěstím a radostí. Jeho fanoušci ale úplně ne. Rozzlobil je totiž rasistickými vtípky.

Má prý právo takové věci říkat

V roce 2018 se herec nechal v jedné z epizod podcastu The Joe Rogan Experience dle webu NBC News slyšet, že je jeho partnerka Asijka, tudíž spolu budou mít malinké asijské děti, a přirovnal je k Seanu Lennonovi, synovi Johna Lennona a Yoko Ono. „Bude to rozkošné, několik Seanů Lennonů bude pobíhat po domě, na to se strašně těším,“ řekl v podcastu Culkin a následně tvrdil, že je oprávněn říkat vtipy na Asijce, protože jeho partnerka je Asijka. 

Na jeho výroky by se dost možná tiše zapomnělo, mluvit se o nich ale začalo právě v souvislosti se zprávami, že se stal otcem. A reakce na sebe nenechala dlouho čekat. 

Prý fetišizuje své dítě

Profesorka amerických studií Pawan Dhingra uvedla, že Culkinovy výroky jsou problematické hlavně v tom, že se zaměřují na jeho vlastní rodinu. „Víc než cokoliv jiného poukazuje na to, že je jeho partnerka exotická. Stejně jako děti, které se zatím ani nenarodily. Myslím, že poukazování na někoho pro jeho odlišnosti je problémem samo o sobě,“ komentovala profesorka slova představitele Kevina z filmu Sám doma. Nebyla zdaleka jediná, kdo se do něj opřel. Pozadu nezůstali ani fanoušci. Podle nich prý fetišizuje svoje vlastní dítě. 

Herec se k negativním ohlasům prozatím nevyjádřil a dá se očekávat, že ani nevyjádří. Má teď totiž zcela jiné starosti. Jako hrdý tatínek se určitě věnuje hlavně svému miminku, které navzdory tomu, že jde o chlapce, pojmenovali dívčím jménem. Chlapeček se jmenuje Dakota a má to svůj důvod. Partneři totiž dítě pojmenovali po Culkinově zesnulé sestře, která v roce 2008 zemřela na následky poražení autem.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky