Děj kultovního filmu se odehrává kolem hlavní postavy Kevina McCallistera, který je shodou nešťastných náhod donucen sám čelit dvojici vykutálených zlodějíčků a ochránit před nimi vlastní dům. Výkon Culkina byl tak přesvědčivý, že si získal srdce diváků napříč věkovými kategoriemi po celém světě.

Hvězdou od dětství

Culkin vyrůstal ve velmi úspěšné rodině. Jeho matka Patricia byla herečkou a otec Christopher byl herec a hudebník. Měl naprosto perfektní předpoklady k tomu aby i on sám se stal známým umělcem. Nebylo tak žádným překvapením, když první role přišla už když mu bylo osm let. Rok na to už přišel film "Sám doma“. Oblíbený vánoční film měl premiéru v roce 1990. Herec se stal neuvěřitelně populárním, nebyl nikdo, kdo by neznal Kevina McCallistera.

Rodinné trable

Obrovský mediální tlak se projevil na dospívání Culkina. Mimo enormní zájem médií o něj vstoupily do života i rodinné spory. Rodiče se rozvedli a následoval boj o opatrovnictví a majetek. Celá situace dopadla tak, že Culkin se soudil se svými rodiči až u nejvyššího soudu. Ten rodičům zatrhl rozhazování synových peněz a svěřil je do rukou nezávislého účetního.

Pád na dno

Po konci natáčení úspěšných snímků Sám doma se Macaulay nedokázal prosadit v dalších filmech. Propadl divokému životnímu stylu, který obsahoval drogy a alkohol. Během let neuvěřitelně vzhledově sešel a přestal si být podobný.

Celá situace vyvrcholila v roce 2003. Spekulovalo se o tom, že ho drogy, konkrétně heroin, naprosto odpojily od reality. Bývalá dětská hvězda se tak dostala na úplné dno.

Macaulay všechna obvinění popíral. Tvrdil, že za změnou image nestojí drogy. Spekulace o jeho drogové závislosti se tak nikdy nepotvrdily.

V tomto období se snažil prosadit i jako spisovatel. Vytvořil své literární alter ego Junior a pod stejným názvem publikoval i knihu. Čtenáři byli z díla ovšem zklamaní. Místo memoárů z dramatického dětství, nebo historek z natáčení, se dočkali proudu hercových myšlenek, básní a obrázků.

Přátelství s Jacksonem

Herce pojí také kontroverzní přátelství s Michaelem Jacksonem. Zpěváka se zastal v kauze sexuálního zneužívání. „Podívejte se, začnu o tom mluvit asi takto - ne mluvit, říkat pravdu. Nikdy mi nic neudělal a nikdy jsem ho neviděl něco takového dělat. Obzvlášť v tuhle chvíli nemám důvod něco tajit,“ uvedl v rozhovoru pro magazín Esquire.

„Tenhle muž už odešel. Pokud by bylo co říct, byl by teď ten správný čas promluvit. Takže pokud bych měl o čem vyprávět, udělal bych to. Ale to já nemám,“ Macaulay ve prospěch Jacksona svědčil v roce 2005 a je dokonce kmotrem jeho dcery Paris.

Návrat na výsluní

Macaulay v době svého nejtěžšího období nenatáčel. Po více než devítileté pauze se vrátil k filmu snímkem Party Monster v roce 2003. V současné době se věnuje především vlastní komediální „značce“ zvanou Bunny Ears. Věnuje se satirickému humoru na účet světové populární kultury. Letos mu bylo třiačtyřicet let. Žije s herečkou Brendou Song a mají dvě děti.

Zdroje: The Mirror, The Sun

Související články