Otec mě neměl rád, Jackson si užíval moje mládí, říká otevřeně Kevin ze Sám Doma

Herec Macaulay Culkin
Herec Macaulay Culkin

Macaulay Culkin se proslavil už jako desetiletý chlapec coby Kevin v komedii Sám doma. Štěstí v životě mu to ale nepřineslo, ba naopak. Po dvaceti letech poskytl v rozhlasovém pořadu WTF opravdu otevřený rozhovor. Tvrdí v něm mimo jiné, že otec ho nikdy neměl rád a Michael Jackson byl jeho opravdový přítel. Nyní dle jeho slov žije život jako důchodce.

Tak otevřený ještě snad nikdy nebyl, ale pro rozhlasový pořad WTF v čele s jeho kamarádem Marcem Maronem, známým americkým komikem, udělal výjimku.

Macalay Culkin má domov ve dvou městech - v New Yorku a v Paříži. Převážně ale žije v Paříži. „Myslel jsem si, že mě tam lidé nepoznávají. Zjistil jsem pak, že mě poznávají, ale prostě je to nevzrušuje, svěřil se Maronovi. Žije konečně tak, jak chce a očekávání veřejnosti ho nechávají chladným.

„Jsem důchodce po třicítce, který chodí s bagetou pod paží. Žiju dobrý život,“ říká. Rozpovídal se i o jeho tak diskutovaném vztahu s Michaelem Jacksonem. Culkin potkal Michaela Jacksona při natáčení Louskáčka v roce 1993. Zpěvák se přišel podívat do zákulisí s Donaldem Trumpem. Bylo to krátce potom, co se na obrazovky dostal trhák Sám doma.

Jackson se zeptal Culkina, zda se nechce kamarádit, a tak začalo jedno obyčejné přátelství, alespoň tak to filmový Kevin popisuje.

„Stali jsme se přáteli, stali jsme se nejlepšími přáteli na hodně dlouhou dobu. Užíval si moje mládí a sílu. Byl rád dítětem, byl rád dítětem spolu se mnou a měl rád děti kolem sebe. Nikdy mi to nepřipadalo divné,“ řekl Culkin. Macaulay byl s králem popu v kontaktu až do jeho smrti do roku 2009. Jsem si velmi blízký s jeho dcerou Paris, byl jsem její kmotr a navždy ji budu opatrovat. Někteří tvrdí, že Jackson mu zkazil život, ale podle něho to byl někdo úplně jiný.

Život mu zkazil otec. V jednu dobu byl závislý na drogách

Otec. S tím měl legendární dětský herec vždycky komplikovaný vztah. V jedenácti jako dítě vystupoval v pořadu Saturday Night Live a celý díl měl zakázáno mít v ruce kartičky, který obvykle každý moderátor má. „Kvůli jeho zákazu je nemohl použít nikdo ve štábu,“ prozradil. Culkin tvrdí, že jeho otec si vztah s ním nezaslouží. O kontakt s ním nestojí. V osmnácti se tak rozhodl udělat jednu zásadní věc.

Proslavil se už v deseti letech

Odstřihl rodiče od svých peněz. „Doufám, že jste díky mě vydělali dosud hodně peněz, protože ode mě už teď žádné nepřijdou,“ řekl jim.

„Byl jsem připoutaný k cizímu člověku, který mě neměl nikdy rád. Byl to špatný člověk. Byl výbušný nejen ke mně, ale i k mé matce i sourozencům,“ řekl o otci, který ho prý neměl rád ani jako dítě. Na přetřes přišlo i téma studia. Během studií vysoké školy žil dle jeho slov normální život. „Chtěl jsem se jen válet kouřit trávu,“ napráskal na sebe. Nyní je spokojený, i když mu táhne na čtyřicet. Píše knihu. „Žiju velmi plný, bohatý a jednoduchý život,“ zakončil filmový Kevin svoje povídání.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky