Roztomilého klučinu Macaulaye Culkina by kdysi zřejmě ani nenapadlo, jak rychle jeho hvězda slávy vystoupá. Poté, co byl obsazen do hlavní role úspěšného vánočního filmu Sám doma, se jeho život otočil doslova o 180 stupňů. Svou roli si zopakoval ještě v několika pokračováních, další výraznější role však nikdy nepřišly.

Důvodem bylo Macaulayovo dospívání, které se díky vydělaným penězům a slávě podobalo spíše jízdě na horské dráze. Herec už jako teenager začal s popíjením alkoholu a cigaretami. Později se přidaly i drogy, kterým několik dlouhých let holdoval.

Fanoušci v šoku

Když svět obletěly fotografie zachycující slavného herce s propadlým obličejem a pokřiveným výrazem ve tváři, roztomilého Kevina z filmu Sám doma v něm nepoznal nikdo. Fanoušci byli v šoku a Macaulay se stal další pubertální hvězdičkou, jenž semlel svět šoubyznysu a své deprese léčil alkoholem a drogami.

Přestože ho mnozí žádali, aby se dal do pořádku, jako by snad herec neposlouchal. Ostatně drogová závislost nejde zahnat mávnutím kouzelného proutku.

Odvykačka podle Kevina

V nedávné době herec oslavil své čtyřicáté narozeniny a vypadá to, že dal drogám definitivě sbohem. Právě v souvislosti s dovršením čtyřicítky se rozpovídal pro magazín Esquire rozpovídal o tom, jak zpětně celou situaci vnímá.

„Hrál jsem si s ohněm. Na druhou stranu jsem nikdy nebyl na odvykačce. Nikdy jsem se takhle nemusel očišťovat. Byly časy, když jsem se musel zachránit já sám. Stalo se tak jednou, nebo dvakrát,” promluvil o své závislosti.

„Měl jsem kamarády, kteří za mnou přišli a ptali se mě, jak se zbavit závislosti. Řekl jsem jim na to, že jsem tím posledním člověkem, kterého by se měli ptát, a dal jsem jim tu nejhorší možnou radu, jakou závislému můžete dát. Prostě s drogami přestat,” pokračoval ještě.

Drogy jako staří přátelé

S drogami se tedy alespoň dle své výpovědi dokázal vždy vypořádat sám a nikdy nepotřeboval pomoc okolí. Zároveň je za zkušenosti s drogami vděčný.

„Nebyl bych bych tím člověkem, jakým jsem dnes, nebýt drog. Pořád piju a kouřím, ale drog bych se už nedotkl. Ale miluju je. Jsou jako staří přátelé. Ale někdy je lepší nechat staré přátele starými přáteli a soustředit se na přátele nové,” dodal na závěr.