Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Co dnes dělá Lukáš Pelánek alias Matýsek z komedie S tebou mě baví svět

Lukáš Pelánek se svým filmovým tátou Júliem Satinským
Lukáš Pelánek se svým filmovým tátou Júliem Satinským
Zdroj: ČSFD
Lukáš Pelánek se svým filmovým tátou Júliem Satinským

Lukáš Pelánek si jako dvouleté batole střihl jednu z nejslavnějších dětských roli. "Matesa" z filmu S tebou mě baví svět už mu nikdo neodpáře.

Už nikdy víc

Konkurzy na dětské filmové role jsou na dlouho. Děti se musí řádně otestovat, aby byly schopné vnímat všechny pokyny a zbytečně nenarušovaly natáčení. Režisérka Marie Poledňáková se původně sháněla po dvojčatech, aby se mohla zastupovat, ale Lukáš Pelánek jí dokázal, že role Matesa je pro něj jako dělaná. Ani se nemusely používat špendlíky, aby se rozbrečel, ale stačila jedna lžíce polévky a prudké cuknutí.

Navíc prošel i pro děti velmi náročným IQ testem. Musel přes lavičku dolézt pro položenou mandarinku nebo bubnovat na bubínek. Z natáčení si ale nic nepamatuje, byly mu teprve dva roky. Díky své mamince, která mu byla po celou dobu v patách, ví, co se dělo. Naštěstí měl kolem sebe stále plno lidí v čele se třemi veselými strýčky - Pavlem Novým, Julou Satinským a Václavem Postráneckým.

Pod peřinkou byl alkohol

Svým dětským kolegům vždycky trochu záviděl partu, která vznikla během natáčení. Při setkání si vyprávějí největší špeky a Lukáš se nestačí divit, co legrace si užili. 

Filmoví tatínci se předháněli ve skopičinách, a tak došlo i na alkohol pašovaný na chalupu v horách v dětském kočárku umně schovaný pod peřinkou Matesovi v nohách.

Legendární scéna z vlaku o nehodě v plenkách byla pouze zahraná. I když by se mu líbilo dostat plat za to, co dělá každé malé dítě, on, jeho matka ani režisérka Poledňáková to ale načasovat nedokázali.

Před kameru už nikdy

O herecké kariéře Lukáš Pelánek nikdy nepřemýšlel. A tak se role v nesmrtelné komedie stala jedinou zkušeností před kamerou. Je velice stydlivý a introvertní. Vystudoval střední školu poštovní a získal místo za přepážkou v Praze 4. Je svobodný, bezdětný, zůstává věrný horám a kopce místo v kočárku sjíždí na snowboardu.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky