Adamec po celou dobu soutěže vystupoval jako skromný kluk z východoslovenských Košic. Do paměti diváků se zapsal jako velký pohodář a talentovaný rocker.

Trnitá cesta k úspěchu

Vítězství v SuperStar není jediným Adamcovým úspěchem. Je také talentovaným sportovcem. Ve vodním pólu se stal dokonce mistrem Slovenska a působil i v národní reprezentaci. Sympatický rocker měl k hudbě vždy blízko. Pocházel z rodiny muzikantů. Jako malý začal hrát na klavír a později přidal i hru na klávesy. Místo klidné puberty si Lukáš vybral jinou cestu. Díky svému nezodpovědnému chování musel odejít z domu. „Nenazýval bych to rebelstvím. Byl jsem normální klasický puberťák, který se vracel domů pozdě večer. Chodil jsem na párty a pařil. Prostě jsem se choval tak, jak jsem se choval,“ prozradil v rozhovoru pro Novinky. „Musel jsem si ale zvyknout skloubit práci se školou. A musel jsem myslet na to, že je třeba zaplatit nájem a ještě aby mi zbylo na jídlo,“ zavzpomínal na těžké začátky.

Láska na druhý pokus

Svůdný rocker neměl rozhodně nouzi o fanynky. To ovšem neměnilo nic na tom, že si vybral rodinný život. Jeho první ženou se stala Miriam, se kterou měl syna Tea a dceru Leu. Rozvod proběhl v roce 2019 a to v naprosté tichosti, Lukáš ho před fanoušky utajil. Později přiznal, že důvodů k rozvodu bylo více. Zároveň si byl vědom toho, že jedním z důvodů bylo jeho velké časové vytížení.

Minulý rok se Adamec oženil podruhé. Vzal si půvabnou zrzku Zuzanu. I tento vztah se mu podařilo dlouho tajit. Veselku propálili na sociálních sítích jeho přátelé, on sám pak sdílel snímek ze svatebního dne s menším časovým odstupem. „Když porovnám svůj život před narozením dětí a po něm, tak je to velká změna. Jsem si vědom, že mám za děti zodpovědnost, proto pracuji, kolik mohu. Měl jsem velký strach, jak to bude, jak to finančně zvládnu, ale to asi zná mnoho rodičů,“ řekl v rozhovoru pro Nový Čas Adamec.

Kariéra

Oblíbený zpěvák často koncertuje po festivalech a to především na Slovensku. Od jeho výhry v SuperStar, která byla v roce 2011 si vybudoval širokou fanouškovskou základnu.

První album vydal v roce 2017 s názvem Lukáš Adamec. Původně rockový zpěvák se od svého stylu trochu odklonil a nahrál veselou, taneční píseň Tancuj mi, která se na Slovensku dočkala obrovské popularity. Letos na podzim vydal nové album s názvem Na lepšie časy. Jak už název naznačuje, Adamec v novém albu bilancuje. “Toto album nese pětileté období zkušeností, zážitků, přátelství, odloučení a sloučení lidí, kteří zanechali v mém životě výraznou stopu,” vyznal se na svém webu.

Související články