Luděk Sobota se oženil dvakrát. Jen jednou to bylo z lásky. První žena na něj upletla pořádnou boudu. Štěstí tak našel až u půvabné a o osmnáct let mladší Adriany.

Ani té ovšem nedokázal být celý život věrný. Charismatického komika ženy zkrátka milovaly.

Král komiků

Luděk Sobota je původním vzděláním dopravní inženýr. Později se zaměřil na divadelní umění a vystudoval herectví na DAMU. Diváci ho milují hlavně kvůli jeho neuvěřitelnému komediálnímu talentu. Jeho mistrovskou disciplínou je improvizace. V divadle Semafor exceloval po boku Miloslava Šimka a Petra Nárožného. Společně tvořili legendární komickou trojici.

Nejslavnější rolí Luďka Soboty je František Koudelka ve filmu Jáchyme, hoď ho do stroje! Z televizních obrazovek zmizel na čas v devadesátých letech. O comeback se pokoušel s filmy, ke kterým napsal vlastní scénář. Na svůj obrovský úspěch ovšem nenavázal.

Později dokonce založil Směšné divadlo v Praze. Jeho činnost skončila kvůli nedostatku financí. Výrazné role se po letech dočkal v roce 2010. Zazářil v seriálu Okresní přebor.

Slabost pro ženy

První ženu si populární komik vzal prý hlavně z dobrého vychování. Požádal ji o ruku poté, co zjistil, že je těhotná. Jana Luďka udržovala v tom, že je dítě jeho. Pravdu o tom, že je Pavel nemanželský, se herec dozvěděl až později. „Já jsem myslel, že se musím oženit, aby neměla moje žena ostudu. Po letech jsem se dozvěděl, že jsem se ženil zbytečně, protože to dítě nebylo moje. Ona byla vlastně moje první, takže to bylo dost ubohé,“ řekl tenkrát Luděk Sobota pro TV Nova.

Se svou druhou manželkou je už přes čtyřicet let. Celý život ovšem utíkal za jinými ženami. Nyní už je zcela věrný.

„V mém věku už by bylo trapné, kdybych chtěl utíkat k jiné, zvlášť když se o mě Adina tak úžasně stará. S holkami jsem se zamlada vyřádil dostatečně, poznal jsem jich opravdu hodně a možná to bylo dobře. Párkrát se mi stalo, že některá z nich zničehonic navrhla: „A proč by sis mě vlastně nevzal?“ Pomyslel jsem si: A proč bych si zrovna tebe měl brát? Adina nic takového nenavrhovala a tím byla výjimečná,“ prozradil pro iDNES čím si ho manželka získala.

S půvabnou brunetkou se seznámil při natáčení komedie Hodinářova svatební cesta korálovým mořem. Adrianě byla tehdy čerstvě plnoletá. Manželský pár od sebe dělí osmnáctiletý věkový rozdíl.

Náklonnost k ženám nedovedl Sobota ovládnout ani během manželství. Jeho manželka Adriana si se sokyněmi hlavu nikdy nelámala.

„Vím, že Luděk vždycky vypráví o svých přítelkyních a ženách, které měl. Vždycky řekne – co se divíš, vždyť je to deset let! Na to odpovídám – no, deset let asi těžko, když jsme spolu čtyřicet... Myslím, že i s těmi ženami jsem dělala spoustu kompromisů. Ne, že by to bylo až tak hrozné, ale Luděk má nebo měl ženy rád. Když jsme třeba seděli ve společnosti a nějaká se mu líbila, byl k ní pozorný. Říkala jsem mu – ale já jsem tady taky... A on – aha, vlastně, no tak jo! Takže asi v tomhle jsem dělala hodně kompromisů. Jinak jsme si vždy rozuměli. Snažila jsem se být vždycky nad věcí. A hlavně jsem taková, že zase dokážu všechno říct narovinu. Nejsem introvert, spíš extrovert. A tím pádem jsme si to všechno vyříkali. Proto to takhle mohlo fungovat,“ podělila se o recept na šťastné manželství manželka Soboty pro AHA!

„Myslím, že jsem byla hodně tolerantní. Možná proto ta manželství taky vydrží tolik let. Není jednoduché vydržet s tím druhým tak dlouho, a nejsme monogamní,“ dodala otevřeně.

Související články