Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tajnosti Lucie Vondráčkové: Co všechno o ní Vojnar nemusí tušit?

Lucie Vondráčková
Lucie Vondráčková
Zdroj: Profimedia
Lucie Vondráčková

Patří mezi naše nejznámější herečky a pořád pracuje na nových písničkách pro svoje posluchače. To ale není všechno. Věděli jste například, že Lucie Vondráčková všude chodí pěšky, obdivuje Zdeňka Svěráka a měla dědečka, který pocházel z Ekvádoru?

Na začátku svojí kariéry pracovala s Libuší Šafránkovou. V roce 1992 totiž získala malou roli v představení Národního divadla Saténový střevíček, kde účinkovala se slavnou herečkou.

Zachránila stovky koček

Doma chová dva kocoury. Když bydlela ještě v Kanadě, pravidelně před Vánoci přispívala kočkám v místním útulku. Provozovatelé jí pak prozradili, že zachránila zhruba 600 zvířat.

Místo podprsenky plavky

I když si do společnosti ráda vezme slavnostní šaty, stejně dobře se cítí v tričku a šortkách. A místo klasické podprsenky většinou nosí horní část plavek.

Všude chodí pěšky

Když může, tak všude chodí pěšky. Během chůze prý promýšlí pracovní plány, a navíc je to pro ni dokonalý relax a odpočinek.

Domluví se španělsky

Umí čtyři jazky, plynně se domluví anglicky, francouzsky, německy a španělsky. Jazyky v minulosti studovala v San Franciscu, Londýně nebo španělské Granadě.

Ráda si pustí Obecnou školu

Váží si herce a scénáristy Zdeňka Svěráka, na kterém obdivuje jeho humor, filmy a nadhled. Když má čas, s chutí se podívá na film Obecná škola. Prozradila to deníku Blesk.

Ujíždí na ostružinách

Z ovoce jí nejvíce chutnají ostružiny. "Mají říz a pěknou barvu," dodala. Nikdy neodmítne ani mandarinky bez pecek.

Moudrost hledá v citátech

Sbírá citáty, které pak ráda píše k příspěvkům na sociálních sítích. Občas je použije také na svých CD, které zrovna vydává.

Je doktorkou filozofie

Po maturitě na pražské konzervatoři se ještě ponořila do studia na Filozofické fakultě. Nakonec získala titul "doktorka filozofie" v oboru kulturologie. 

Zbožňuje seriál Přátelé

Když byla mladší, přála si sedět v obecenstvu při natáčení legendárního seriálu Přátelé. To se jí ale bohužel nikdy nesplnilo.

Neměla by nosit podpatky

Po operaci klenby nohy jí lékaři doporučili, aby už nenosila vysoké podpatky. Proto si kupuje spíše balerínky a tenisky. 

Děda byl z Ekvádoru

Má jihoamerické kořeny, její dědeček Pedro Sorrosa Erata totiž pocházel z Ekvádoru. Lucčina maminka, Hana Sorrosová, je úspěšnou textařkou. Na svém kontě má písničky pro Karla Gotta, Evu Pilarovou nebo Michala Davida.

Vypadá skvěle a je chytrá. Lucie Vondráčková sbírá citáty, které pak sdílí na sociálních sítích. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU