Lucie Vondráčková se narodila 8. března roku 1980, je jí tedy 42 let. Tento věk by jí však hádal jen málokdo, vypadá totiž stále jako holčička. I když jí starostmi a samozřejmě i věkem přibyla na tváři nějaká ta vráska, půvabu jí to neubralo a matka dvou synů vypadá stále skvěle.

Lucie pochází z umělecké rodiny, kdy její otec Jiří je českým skladatelem, muzikantem a režisérem. Z jeho děl možná znáte hity jako Máš chuť majoránky, Strach nebo Copacabana. Luciina matka je zase textařka a překladatelka. A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na tetu Helenu, slavnou zpěvačku, se kterou se však Lucie ani její rodiče nebaví už dlouhá léta. Vondráčková má také bratra Davida, který se v showbyznysu nepohybuje.

Vystudovala konzervatoř i kulturologii na univerzitě

Po střední škole vystudovala dramatický obor na pražské konzervatoři a také úspěšně vystudovala kulturologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Zde získala titul Magistra a následně si ještě dodělala doktorát z filozofie.

Poprvé se před kamerou objevila v devíti letech, kdy si zahrála v seriálu Území bílých králů, následoval seriál Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek. V roce 1992 se stala moderátorkou dětského pořadu Marmeláda, po kterém pojmenovala i první desku.

Stala se také múzou režiséra Juraje Jakubiska, který ji obsadil hned do tří svých filmů. Šlo o snímky Nejasná zpráva o konci světa, Bathory a Post coitum. Objevila se i ve filmu Labyrint. Zlom přišel roku 1992, kdy dostala malou roli v Národním divadle. Tam si zahrála po boku Libušky Šafránkové. Z muzikálů zase stojí za zmínku Hanka ze Starců na chmelu nebo Karin z muzikálu Touha.

S Plekancem žila léta v Kanadě

Poté, co si vzala hokejistu Tomáše Plekance, přestěhovala se s ním do Kanady, kde dlouhá léta žili. I tam pracovala Lucie jako herečka. Hrála v několika celosvětových filmech. V roce 2018 dostala hlavní roli v komedii The Perfect Kiss a v roce 2020 ve snímku Hotel Limbo. Lucie Vondráčková je také aktivní členkou prestižní herecké asociace ACTRA.

Plekancovi dala dva syny - Matyáše a Adama. Bohužel však manželství nevydrželo a pár se roku 2018 po sedmi letech rozešel. V září roku 2019 došlo v Kanadě k rozvodu a Lucie se vrátila i s dětmi zpět do Čech. Od té doby se opět zařadila do pracovního procesu a natáčí jednu píseň za druhou a snaží se spojovat s nejrůznějšími interprety. Občas se jí to podaří, občas šlápne vedle.

Zdroj: Krajské listy