S Matyášem a Adamem zpěvačka tráví veškerý čas. Nejraději by byla, kdyby distanční výuka skončila. Ne kvůli ní, ale kvůli nim. „Distanční výuka mi přijde katastrofální,“ řekla Lucie Vondráčková v pořadu Českého rozhlasu Blízká setkání.

„Učí se pět až šest hodin denně. Stýská se jim po škole. Jediná možnost, jak to dohnat, je opakovat rok. A ještě horší je zákaz sportování,“ smutní Lucie.

Kromě synů se snaží věnovat práci, i když jí momentálně příliš nemá. Ráda vzpomíná na historky, které zažila během natáčení. „Karel Janák mi v klipu Vítr řekl, že by bylo dobré, aby mi vlály vlasy, ať se postavím na vagon. Já měla podpatky a byla tam krusta ledu,“ popisuje komplikace.

Kvůli duetu s Issou se fanoušci naštvali

Kromě jiného v uplynulém roce zažila i nevoli fanoušků. Těm se nelíbilo, že nazpívala duet se Sámerem Issou s názvem Vrať se. Později však změnili názor.

„Strhla se lavina nechuti mých fanoušků. Ale ta písnička je tak silná, že to přebila. Pak přiznali, že se jim to moc líbí,“ prozradila zpěvačka o duetu. Podle ní je při skládání písní důležitá hlavně jedna věc. Zamyslela se i nad tím, do kdy je vlastně možné zpívat pop.

Péči o syny zvládá skvěle

„Alfa a omega jsou texty. V těch zpěvačka může zrát, vyprávět příběhy s duší. Pokud nemá dobrého textaře, tak je s ní amen,“ konstatovala, jak by dopadla její umělecká dráha bez schopného textaře.

Momentálně má určitě méně práce, než měla před pandemií. Alespoň se může naplno věnovat svým dvěma synům a to jí jde skvěle. S financemi jí jistě pomáhá exmanžel Tomáš Plekanec, který by Matyáše a Adama ve štychu nenechal.