Před šesti lety si Šafářová poranila břišní sval. Jenže tím její potíže zdaleka neskončily. Krátce nato tenistka chytila bakteriální infekci, se kterou musela okamžitě do nemocnice. Najednou totiž nemohla vůbec chodit ani ohnout prsty na rukou.

Nemohla jsem trefit míč

I když se Lucie po nějaké době z nemoci dostala, pořád na tom nebyla zdravotně úplně dobře. "Začala jsem znovu trénovat, byl Fed Cup a já se ráno probudila, měla oteklá zápěstí a nemohla jsem hrát, nemohla jsem trefit míč," řekla v pořadu 13. komnata Šafářová. Doktoři tentistce našli reaktivní artritidu, která jí dala pořádně zabrat.

Tehdy Šafářová patřila k nejlepším hráčkám světa, ale přesto musel jít tenis úplně stranou. Sportovkyně ztratila pohyblivost a celé dny jen proležela. "Problémy se stupňovaly a bolesti byly na různých kloubech, větší a větší, až jsem skončila doma v posteli a nemohla jsem chodit," popsala dávné trápení špičková tenistka.

Bylo mi jedno, jestli budu hrát

"Když jsem to měla nejhorší, tak jsem ráno nemohla sejít schody, měla jsem takové bolesti, že jsem nemohla stoupnout na nohy a nemohla jsem dát do dlaně prsty. Bylo mi jedno, jestli budu moct hrát tenis, nebo ne, chtěla jsem žít normálně," uvedla Lucie v pořadu České televize.

Doktoři pak Šafářové nasadili kortikoidy, po kterých se jí částečně ulevilo. Po návratu se hřáčce podařilo získat olympijský bronz ve čtyřhře, v singlu pak už ale úspěšná nebyla. "Toho stresu a cestování bylo opravdu hodně. Chci jít jinou cestou, která mě udělá šťastnější," oznámila tenistka konec kariéry na tiskové konferenci před Australian Open 2018.

S tenisem se Lucie nakonec definitivně rozloučila o rok později, to už dávno randila s Tomášem Plekancem a byla těhotná. Koncem loňského roku se ostře sledovaný pár zasnoubil a nedávno si dvojice řekla sladké ano při romantickém obřadu v horách.

Lucie Šafářová si prý nikdy nemyslela, že natočí 13. komnatu. Nakonec ale do projektu šla proto, aby ostatním ukázala možnosti, jak se poprat se zrádnou artritidou. Pořad poběží 1. října na ČT1 od 21.10 hod.

Související články