Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Šafářová promluvila o nejistotě a strachu. Náš svět se zastavil, říká

Lucie Šafářová
Lucie Šafářová
Zdroj: Profimedia
Lucie Šafářová

Česká republika se během jedenadvacátého století ještě nikdy v takové situaci neocitla. Pandemie nebezpečného koronaviru však nesužuje jenom ji, ale celý svět. V ohrožení se cítí i Lucie Šafářová, která veškerou péči věnuje své malé dceři. Co jí v nelehkých dobách pomáhá?

Lucie Šafářová je pořád poměrně čerstvou maminkou. Dceru Leontýnku vychovává s přítelem Tomášem Plekancem, který má už syny Matyáše a Adama z předchozího vztahu s Lucií Vondráčkovou. Právě o děti se v dobách pandemie koronaviru strachují rodiče nejvíce a snaží se je izolovat.

„Mám pocit, že za poslední dny se náš svět zastavil. Omezení ve všech směrech našeho života. Nejistota a strach, který se na nás chrlí ze všech stran. A proto šup do přírody! Máme ji krásnou a dnes bylo slunce. Dodá to energii i dobrou náladu! Jsme v tom všichni stejně a zvládneme to,“ podporuje Lucie Šafářová veřejnost na Instagramu.

Lucie Šafářová je optimistka

Nelze si však nevšimnout, že na snímku s pejskem a kočárkem je venku a nemá roušku. Pravdou ale je, že se zjevně nachází v místě, kde není ani živáčka. Vzhledem k tomu, že koronavirus se přenáší z člověka na člověka, nemusí se příliš bát.

„Běžte, dokud můžete. Tady v Itálii už musíme být zavření doma. Nikam nesmíme. Doufám, že to v Česku nebude tak krutý jako tady, ale snažte se v tomto momentě nechodit na akce mezi lidi a necestovat vůbec nikam,“ píše jí na Instagram její kamarádka, která se zjevně nachází na jihu Evropy, kde je situace horší.

Maminkou se stala teprve nedávno

Lucie jí odepisuje optimisticky „Držte se! Tam je to asi daleko horší, ale zvládneme to,“ říká. Velkou oporu má Lucie i ve svém partnerovi Tomáši Plekancovi, který je v době vyhlášené karantény jistě, stejně jako všichni ostatní, doma.

Není tomu přitom dlouho, co si bývalá profesionální tenistka postěžovala, že na nic nemá čas. Dost možná za to mohla nepřítomnost Plekance. „Tak si říkám, kdy si zase v klidu dám ráno teplý kafe? To si asi chvíli počkám, ale studený je prý na krásu? Moc mi teda nechutná. Ono i to bez kofeinu není ono. Už skoro spinká a stačí když se podívá a budu pít studený klidně pořád,“ napsala nedávno na sociální síť k fotce s dcerou.

Tomáš Plekanec je jí oporou

„S Lucií nás čeká velký životní krok, velká radost - narození miminka. Ve sportu i v životě mám za sebou pády i vzestupy. Nemusí se vám vždy dařit, ale když to těžší období zvládnete, přijde nakonec něco hezkého,“ napsal na Instagram kdysi Plekanec.

Nyní společně vychovávají malou Leontýnku, na kterou se nemohou vynadívat. Po jejím narození překvapila i Vondráčková, která jim společně se syny pogratulovala. „Naší nové sestřičce přejeme zdraví a štěstí. Adam a Maty a Lucka,“ vzkázala.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU