Lucie Šafářová a Tomáš Plekanec jsou přímo ukázkovým párem. Karanténu se rozhodli využít, jak nejlépe umí. Skoro každý den společně cvičí. Šafářová se chce totiž po porodu dostat do formy a zhubnout přebytečná kila a Plekanec jde do toho jako správný partner s ní.

„Šli jsme si s Tomášem třeba zahrát tenis, dělala jsem dřepy nebo posilovala břicho. Cvičila jsem zkrátka, jak to šlo, protože obzvlášť ze začátku nebylo kvůli starosti o malou příliš času. Teď se ale dostala do rutiny, kdy okolo deváté až desáté usíná a spí většinou dvě až tři hodiny,“ popsala Šafářová pro web isport.blesk.cz, jak začala pozvolna cvičit v šestinedělí.

„Potom spí zase odpoledne. Ten čas s Tomášem využíváme ke cvičení. Teď máme už i plán, podle kterého jedeme a cvičíme téměř každý den,“ pokračovala tenistka.

Cvičební plány pro svoje brzy dokonalá těla vymýšlí oba společně. „On má plány ještě z Montrealu a já mám svoje staré. Cvičíme tedy podle jeho plánů a když mi nějaký cvik nevyhovuje, vyměním ho za některý z mých. Většinou jsou to cviky na nohy, na vršek i na stabilizaci vnitřního těla,“ vysvětluje Šafářová.

S Lucií cvičí i Plekanec

Ani ne čtyři měsíce po porodu zhubla Šafářová už dvanáct kilo. „Dá se tedy říct, že v této chvíli jsem už na svojí váze. Musím říct, že jsem byla překvapená, jak to šlo rychle a nebylo to rozhodně žádné trápení. Možná je to i tím, že jsem celý život vrcholově sportovala,“ podotýká Lucie.

„Na druhou stranu, já jsem po porodu opravdu hodně aktivní. Kromě cvičení, chodíme taky často na procházky nebo dělali různé výlety,“ tvrdí. Pravdou je, že na jejích sociálních sítích se to opravdu hemží fotkami z přírody.

Od porodu zhubla už 12 kilo

Se svojí kondicí Lucie úplně tak spokojená není. Celý život přeci jen hrála tenis a trénovala. „Pořád teď tedy cítím, že jsem hodně daleko tomu, abych o sobě mohla říct, že jsem fit. Ve skutečnosti to, ale není tak hrozné. Je to pro mě zkrátka jen obrovský rozdíl,“ říká Lucie.

„Chtěla bych se vrátit do formy ještě víc. Ne na úroveň, kde jsem byla, to už ani nepotřebuju, ale chtěla bych mít více svalové hmoty, zvládat i delší kardia a zkrátka cítit se dobře. Myslím, že každý si chce sportování užívat, a ne být z něj vyčerpaný kvůli vysoké tepovce. Mým cílem je mít kondici na takové úrovni, abych mohla sportovat a netrápila se u toho,“ dodává.

Pokud se chcete Šafářovou inspirovat, stačí se pravidelně koukat na její Instagram. Lekce cvičení tam s Tomášem dává prakticky denně, a tak se do kondice můžete dostat společně s nimi.