Jak informoval deník Právo, první e-mail měla Lucie Křížková, manželka odsouzeného Davida Křížka, obdržet v září roku 2022. V ní jí neznámý odesílatel měl sdělit, aby nebyla naivní a nevěřila v to, že se její muž dostane z vězení dříve než po uplynutí pěti let, na které byl za tunelování Metropolitního spořitelního družstva odsouzen. Následně jí přišla další zpráva.

1,5 milionu za předčasné propuštění

Ve druhém e-mailu ale anonym otočil a přišel se zvláštní nabídkou. Modelce slíbil, že pokud mu vyplatí částku ve výši 1,6 milionu korun, zařídí, aby jejího manžela v rámci podmíněného propuštění pustili z vězení dříve. Na to ale kráska nenaletěla a obrátila se na svého právníka a na neznámého odesílatele podala trestní oznámení. U policie ale nepochodila.

„Nepodařilo se shromáždit důkazy, na základě kterých bychom mohli zahájit trestní stíhání konkrétní osoby,” uvedla pro zmíněný deník krajská policejní mluvčí Dagmar Brožová. Případ byl posuzován jako vydírání.

Ve vězení sešel

David Křížek má z celého trestu za sebou teprve rok a půl. Před několika týdny natočil reportáž pro CNN Prima News, ze které bylo zřejmé, že pro něj pobyt za mřížemi rozhodně není příjemný. Na pohled byl velmi pohublý, nechal si narůst delší vlasy a celkově působil velmi unaveně. Aby mu ale čas ubíhal rychleji, rozhodl se pro literární tvorbu. Ve vězení napsal knihu pro děti s názvem Plavba snů. Tu původně psal pouze pro svého syna Davídka, jeho manžela Lucie ale přišla s nápadem, že by se dílo jistě líbilo i dalším dětem, a tak bývalý jachtař uvedl knihu do prodeje.