Nelze si nevšimnout, jak je Lucie Čižmárová půvabná. Už před šesti lety to ocenila porota na soutěži krásy. Na Miss Junior vyhrála cenu Miss sympatie. Muži se za ní musí zákonitě otáčet, vzhledem k tomu, jak vypadá. Vizáž cukrové panenky navíc mnohé přitahuje.

Svého času se opravdu živila jako modelka, ale v branži zůstat nechtěla. „Po korunce Miss jsem až tak netoužila. Studovala jsem fashion design a k móde jsem měla vždycky blízko. Odtud to je jen krůček k módnímu molu,“ svěřila se Lucie Šípu.

Lucie již v MasterChefovi nesoutěží

„Přehlídky byly příjemným zpestřením a přivýdělkem při studiu. I když jednu korunku ze soutěže Miss doma v mám,“ přiznala. Sama říká, že kvůli tomu, jak vypadá, si spousta lidí myslí, že je blondýna, které všechno projde. Někteří ji měli tendenci podceňovat.

„Setkala jsem se s takovými situacemi, ale vždycky jsem se to snažila využít k prospěchu svému. Když vás lidé podceňují, o to více je možnost je překvapit a ukázat, že i první dojem může klamat. A to, že ještě dokážu překvapit samu sebe, mi dodává energii v tom jít dál a zdokonalovat se,“ tvrdí.

V minulosti byla modelka

„Nehroutím se, nepřesvědčuji a držím se přísloví - co mě nezabije, to mě posílí,“ prohlašuje soutěžící, pro kterou účast v MasterChefovi už skončila. Na vaření však nedá dopustit a chce se mu věnovat i nadále. Svoji vášeň objevila už v dětství.

„Odjakživa jsem se motala v kuchyni. Ze začátku pouze motala a od doby, co jsem dosáhla na kuchyňskou linku, jsem byla přesvědčená, že vaření miluju, a to mi tak nějak zůstalo až do teď, jen se moje záliba stala životní cestou, kterou bych se ráda vydala,“ říká nadšená Lucie.

Postavičku má jako lusk

„Všechna jídla vařím ráda a nejvíc zkušeností a inspirace si přivážím z cest. Od zapadlého bistra až po moderní gastronomii z velkých měst,“ popisuje. Spoustu inspirace zajisté načerpala i v soutěži MasterChef Česko, kde jí všichni přirostli k srdci.

„Žádného soutěžícího jsem nebrala jako soupeře. Brala jsem je jako přátelé. Nejbližší mi byla Chilli. Skvělá holka se silou medvěda, upřímná, pokorná, s perfektním vkusem. Pavel je úžasný návrhář, kuchař i člověk, má srdce na pravém místě,“ odtajňuje vztahy v zákulisí.

Vaření je její vášní

„A taky klikař Roman (dítě štěstí). Sranda na prvním místě. Nějak to dopadne a v jeho případě vždy dobře, je to frajer,“ lichotí Romanovi. Úctu chová také k jednotlivým porotcům. „Porotci všichni tři - velký respekt, charisma, absolutní špičky ve svém oboru,“ chválí je.

Svých cílů se po skončení v soutěži rozhodně nevzdává. „Sny máme všichni a v těch mých je to vždy okolo cestování a skvělého jídla. Catering, bistro, kavárna, vidět celý svět. Své sny se snažím plnit, a proto rozjíždím malou cateringovou společnost a také plánuji další cesty po světě,“ uzavírá své povídání Lucie.