Péče o blond vlasy vyžaduje specifický přístup a produkty, aby se udržela jejich krása a zářivost tónů. Prvním krokem je volba vhodného šamponu a kondicionéru, určených pro tento typ vlasů. Mohou být totiž náchylné k vysušení, a proto je důležité používat šampony a kondicionéry, které hydratují a posilují vlasové vlákno. Doporučuje se také používat produkty s UV ochranou, protože sluneční paprsky mohou blond vlasy snadno až příliš zesvětlit a poškodit.

Dalším důležitým aspektem péče o blond vlasy je minimalizace tepla při stylingu. Časté používání fénů, žehliček nebo kulmofénů může způsobit poškození vlasů a způsobit ztrátu jejich barvy. Pokud je to možné, je dobré nechat vlasy přirozeně schnout a využívat teplé stylingové nástroje co nejméně. Když je nutné použít tepelný styling, je velmi vhodné používat termální ochranné spreje nebo krémy.

Posledním, ale neméně důležitým krokem v péči o blond vlasy, je pravidelná úprava konečků. Blond vlasy mohou být náchylné k lámání a rozštěpování, a proto je doporučeno pravidelné stříhání konečků každých šest až osm týdnů. To pomáhá udržet vlasy silné, zdravé a bez rozdvojených konečků, což je klíčové pro zachování celkového vzhledu a kvality účesu.

Modelky i herečky blond milují

Že blond patří mezi nejoblíbenější barvy vlasů, která snad nikdy nevyjde z módy, dobře ví i české celebrity. Již léta je jí věrná například modelka Taťána Kuchařová, která přiznala, že na chvíli sice s jinými odstíny zaexperimentovala, vždy se ale nakonec je světlým vlasům vrátila. Fanoušci ji tak již mohli vidět se zrzavými, růžovými nebo dokonce nazelenalými vlasy. 

K broskvově narůžovělému tónu vlasů se na chvíli odhodlala také Simona Krainová, jednalo se však o experiment, od kterého se opět velmi rychle vrátila k platinové blond. Ta je pro ni charakteristická a kromě odbarvování si ke své hřívě dopomáhá také prodlužováním vlasů. 

Lucie Borhyová dělala vlasovou modelku

Věrná blond je také moderátorka Lucie Borhyová. Ta sice krásnému tónu dopomáhá za spolupráce kadeřnice, ale také její přirozenou barvou je blond. V mládí ji ale bylo možné potkat na hlavě s ledajakým účesem. “Když mi bylo sedmnáct, osmnáct, tak jsem dělala vlasové přehlídky a s vlasy jsem dost experimentovala. Měla jsem dokonce i modrý přeliv, byla jsem ostříhaná nakrátko i na mikádo, takže jsem si se změnami účesů docela užila. Ale vždycky jsem se vrátila ke své přirozené blond barvě,” prozradila pro ŽivotvČesku.cz před časem. Jako moderátorka navíc musí jakoukoli změnu účesu předem konzultovat v televizi, a tak si o to více na podobné výstřelky nechá zajít chuť. 

Související články