Televizní noviny moderovali Lucie Borhyová a Rey Koranteng společně poprvé v roce 1999, a to konkrétně 5. srpna. Již brzy tak budou moci společných pětadvacet let oslavit. 

Že spolu budou pracovat tak dlouho, v tu dobu pochopitelně vůbec netušili. “Nastupovala jsem na dva měsíce, byli jsme letní svěží mladá dvojice,” prozradila moderátorka pro Lifee s tím, že se pro ni jednalo o plnění školní praxe. 

“Potřebovala jsem razítko do indexu z praxe a protože byla Nova za rohem od školy, tak jsem se šla zeptat tam, jestli by mě nepřijali. První říkali, že nepřijímají na praxe, ale nevím, asi jim mě bylo líto, tak mi řekli, ať tam nechám životopis a překvapilo mě, že asi za čtrnáct dní se ozvali s tím, že by mě přece jen vzali, ale nastoupila jsem rovnou na pozici pomocné redaktorky do zpravodajství,” vysvětlila pro iDNES.cz

Původně šla Borhyová jen na praxi

“Bylo mi dvacet let, byla jsem hodně mladá a v té době se to nenosilo – že by zprávy moderoval někdo tak mladý. Moderovali reportéři, kteří přišli z redaktorů a už měli televizní zkušenosti,” dodala Lucie Borhyová upřímně.

Rey Koranteng se zase na pozici moderátora zpráv dostal přes meteorologické zpravodajství. Koho v televizi napadlo, že zrovna oni by spolu mohli jako moderátoři ladit, ale ani jeden z nich dlouhou dobu netušil. 

“Slyšeli jsme dvě verze a teď jsme se na to v neděli, kdy jsme mluvili s Vladimírem Železným, mohli konečně zeptat. Prozradil, že to skutečně napadlo jeho,” prozradil Rey Koranteng. 

Vídají se prakticky neustále

Dvojice si skvěle rozumí nejen po pracovní stránce. Za roky, které se již znají, se z nich pochopitelně stali dobří přátelé. A nejen to - bydlí totiž velice blízko sebe, a tak jsou dnes prakticky sousedé. 

“Narážíme na sebe v obchodě při nákupu, na procházkách nebo na obecních akcích, třeba na rozsvěcení vánočního stromečku nebo pálení čarodějnic,” vysvětlila Lucie Borhyová s tím, že na kafe spolu z toho důvodu nechodí. Jejich kontakt by totiž potom byl tak moc intenzivní, že by spolu snad museli také bydlet. 

I po čtvrt století oba doufají, že spolu budou moci moderovat ještě hodně dlouho. Plánovat v médiích je ale přece jen trochu ošemetné, jako ostatně v řadě dalších profesí. 

Změnit práci Koranteng neplánuje

“Práce v médiích je strašně nejistá. Nikdo nemá svou pracovní pozici jistou, ale v médiích je přece jen možná ještě o něco méně jistá. Rádi bychom spolu vydrželi co nejdéle. I když jak říká moje kamarádka: když člověk plánuje, pánbůh se směje,” sdělil Rey Koranteng s úsměvem.

Své zaměstnání má ale i přes jeho nesporná specifika stále rád a zatím o změně neuvažuje. 

“Je to prostě práce. Asi každá v některých ohledech člověka vyčerpá, ale že bych měl období, kdy bych si řekl, že už dál nemůžu, to se ještě nestalo,” uzavřel sympatický moderátor.

Související články