Sympatická zprávařka televize Nova patří k těm, kdo se zimních svátků nemůžou dočkat. “Vánoce jsou jedno z mých nejoblíbenějších období v roce a těším se na ně. A vlastně mám ráda i tenhle adventní čas. Moje děti se těší také, ony to milují, mají to po mně. Takže když začne advent, zapalujeme první adventní svíčku, máme atmosféru Vánoc, jsme nadšení a pak se už jen nemůžeme dočkat Ježíška,” prozradila s úsměvem pro Kafe.cz.

Pochopitelně miluje Lucie Borhyová také sváteční výzdobu. Ta je ale v jejich rodině součástí další vánoční tradice. “My to máme dobré, protože zatím nám dům a zahradu vyzdobí Ježíšek, takže to máme bez práce. Děti ještě věří na Ježíška. Luky už samozřejmě ne, ale v rodině to kouzlo společně vytváříme. Myslím, že ještě tak rok, dva. Pak už to nebude ono,” vysvětlila pro Kafe.cz s tím, že s partnerem se potmě plíží domem a rozmisťují dekorace a stromeček.

Po večeři se dívají na zlaté prasátko

Co se týká dárků, v těch zatím moderátorka trochu zaostává. “Bohužel něco už pokoupeno mám, ale ne moc. Chystám se teď o víkendu, protože bych to chtěla mít trochu s předstihem, ale není to tak, že bych to měla už dva měsíce doma,” řekla Lucie Borhyová, pro kterou jsou více než dárky důležité zvyky, které si s rodinou vytvořili.

“Máme několik tradic. Zapalujeme adventní svíčky, zpíváme koledy, scházíme se celá rodina a jdeme na trhy, chodíme na hřbitovy zapalovat na Štědrý den svíčky, abychom byli blízko těm, kdo nás už opustili. Po štědrovečerní večeři se chodíme dívat na zlaté prasátko a během toho nás většinou navštíví ten Ježíšek,” vyjmenovala jednotlivé zvyklosti pro Kafe.cz.

Během adventního času se ve své čtvrti často potkává se svým kolegou z televize - Reyem Koranengem, se kterým už roky tvoří moderátorské duo. “Vídáme se i mimo práci, třeba na rozsvěcení stromečků nebo na jiných obecních akcích, v obchodě, na procházce nebo v restauraci,” vysvětlila s tím, že jsou nejen kolegové, ale také sousedé a přátelé.

S koncem roku také přichází bilancování a případné nové výzvy. Proto redakci Kafe.cz Lucie Borhyová prozradila své plány. “Co se týká televizních novin, myslím, že žádné velké změny se nechystají, ale to je spíš otázka na vedení. Stala jsem se ale teď ambasadorkou české firmy, která vyrábí kabelky, takže budu také některé sama navrhovat. To bude taková nová výzva,” svěřila se s překvapením.

První kabelky, kterým vtiskne svou duši, by se měly na trhu objevit v březnu a již nyní se na tuto spolupráci Lucie Borhyová velmi těší. “Kabelka je pro mě důležitý módní doplněk. Neberu to jen jako věc, do které si potřebujete něco uložit. Musí to spolu ladit a podle mě patří k outfitu. Proto si chci dát záležet,” uzavřela s úsměvem pro redakci Kafe.cz.

Související články