Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Prodělala koronavirus? Borhyová skončila na pohotovosti s dýchacími problémy

Lucie Borhyová
Lucie Borhyová
Zdroj: Herminapress
Lucie Borhyová

Lucie Borhyová možná prodělala koronavirus. Ještě před vypuknutím pandemie skončila několikrát na pohotovosti se silnou chřipkou. Příznaky zákeřného viru jsou nejčastěji podobné obyčejné chřipce. Lucii se však její cesty do nemocnice podařilo před veřejností utajit.

Od začátku pandemie koronaviru měla stejné pracovní nasazení. Nepolevila. Lucie Borhyová usedá několikrát týdně za moderátorský pult a informuje diváky o vývoji situace, ve které se Česká republika ještě nikdy neocitla.

O tom, že by snad ona sama měla nějaké zdravotní potíže, neřekla nikomu ani slovo. Nyní, po delší době, připustila, že problémy se zdravím měla a ne malé. Jednalo se navíc zjevně o příznaky koronaviru, o kterých by Lucie měla vědět nejlíp.

„Skončila jsem xkrát během krátké doby na pohotovosti, měla jsem vysoké horečky, velké bolesti na hrudi, silný kašel a nemohla jsem vůbec dýchat,“ svěřila se moderátorka v rozhovoru pro páteční Blesk tv magazín. Stalo se tak ještě před obdobím pandemie.

Není ale vyloučeno, že moderátorka mohla koronavirus prodělat. V nemocnici byla naposledy v únoru, kde jí bylo oznámeno, že se jedná o chřipku. Lucie má však o sebe oprávněné obavy a chtěla by vědět, zda sama nemohla být šiřitelem nákazy.

„Testy na koronavirus mi tehdy nikdo nedělal, to se ještě u nás žádný případ neobjevil. Až se situace uklidní, tak si nechám zjistit, zda už náhodou nemám v těle protilátky...“ pokračovala Lucie. Neměla ani tak strach o sebe, ale spíš o své dvě děti – Lucase a Lindu.

Když vláda vyhlásila karanténu, vzala si Lucie za povinnost informovat občany. V práci musela povinně nasadit roušku a později plastový štít. Ani na chvíli ji nenapadlo vzít si volno. „Žádné volno jsem nechtěla. Kdyby o něj žádal každý, jak by to dopadlo? Kdo by pak vysílal?“ táže se.

Bála se o své dvě děti

„Rouška mi ze začátku vysílání zpráv občas padala, a tak jsem se bála, aby mi během mluvení nespadla. Ale tyto obavy jsem měla během prvních vysílání, potom jsem se naučila mluvit tak, že mi rouška držela lépe,“ popsala Lucie potíže s ochrannou pomůckou.

„Samozřejmě že roušky ve vysílání nebyly úplně příjemné, musíte v té chvíli víc artikulovat, mluvit zřetelněji. Myslím, že to bylo těžší pro diváky, kteří mají problémy se sluchem a odezírají ze rtů,“ tvrdí moderátorka.

Při práci musí mít plastový štít

Mnoho se o ní také můžete dozvědět z jejího Instagramu. „Otevřela se nákupní centra, kadeřnictví nebo zahrádky restaurací. A tak se podíváme například na to, jak to vypadalo na různých místech po celé republice,“ informovala diváky hned zpočátku týdne. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky