Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Lucie Bílá: Jsem pořád ještě dítě

Zdaleka jsme se neptali zpěvačky Lucie Bílé na Vánoce jen proto, že vydala své první vánoční album. Víme, že tyhle svátky miluje a že jí letos budou vonět nejen vanilkou a jehličím, ale i novou láskou.

Těsně před tím, než napadl první sníh, měla zpěvačka Lucie Bílá spoustu práce. „Běžela“ do Opery pro svého v pořadí třináctého zlatého Českého slavíka (a celkové vítězství v této prestižní anketě), rozhodovala soutěž Česko-Slovensko má talent na Primě a rozjížděla vánoční turné. Ale o tom, že si nejkrásnější svátky roku najde čas zorganizovat, není u ní nikdy pochyb. Má je totiž pořád stejně ráda, jako když byla malá holka. A tak jsme jí tentokrát „nadělili“ ryze vánoční otázky.

Právě vychází nová Vlasta - nejoblíbenější týdeník pro ženy

V novém čísle najdete:

  • Šťastná Lucie Bílá 
  • Muste pracovat o svátcíh?
  • ... a mnoho dalších témat
  • Předplatné Vlasty

Lucie Bílá Lucie Bílá Zdroj:

Zkuste mi, prosím, popsat Vánoce, když vám bylo sedm let?

Moje Vánoce se od té doby zas tolik nezměnily. Jsem pořád ještě dítě, i když už to na mně není vidět. Pořád vidím u plotny, i když už u jiné, svého tatínka, jak smaží řízky. A maminku, jak chystá štědrovečerní stůl. Pořád chodíme s bráškou krást maminčin bramborový salát, který je pečlivě schovaný v lednici už od minulého dne, aby se pěkně uležel. Všechno krásně voní a v televizi dávají Popelku. (úsměv)

Byla jste holčička, která pátrala doma po vánočních dárcích? A už dnes víte, kam je rodiče schovávali?

To jsem nikdy nedělala, nejsem zvědavá. (směje se) Navíc mě vždycky spíš zajímalo, jestli se svými dárky trefím já. Dělat radost tátovi či bráškovi nikdy nebylo složité. Nějak jsem vždy věděla, jak na ně... Ale maminka pro mě byla oříšek. Ona prostě bude dokola tvrdit, že nic nepotřebuje... Vlastně jen to, abychom byli všichni šťastní, a to se zabalit nedá. (úsměv) Vánoce jsou teď o to krásnější, že máme doma Filipa. Díky mému synovi jsou Vánoce přesně takové, jaké mají být, i když je mu už patnáct let. Umí se tak krásně těšit a radovat, že je to pro nás vždycky velké potěšení sledovat. Všechny Vánoce jsem pokaždé trávila se svými rodiči a je to tak i dnes. Necháme Filipa rozdat všem dárky a pak se jen díváme, jak on trhá balicí papír z těch, které má nahromaděné před sebou. Je to naše největší štěstí...

Existuje dárek, který jste někam založila a léta ho nemůžete najít?

Pokud nějaký takový je, tak jsem na něj zapomněla úplně. Ale jednu záhadu jsme doma opravdu řešili. Tatínkovo pyžamo. Dárky byly rozbalené, vše uklizené, tátovo pyžamo nikde. Prolezli jsme celý dům a prakticky ho hledali celé svátky. Pak jsme to vzdali. Maminka v únoru potřebovala nějakou tašku, a tak jednu z mnoha do sebe uložených vzala a pod ní se vánoční dárek našel. A ještě jeden dárek mám v hlavě. Ale ten tak veselý není. Měla jsem ho připravený pro babičku Filipa, pro Ilonku. Ten jsem jí už ale nestihla dát.

Když koupíte dárky předem, vydržíte je nedarovat?

Snažím se tenhle zlozvyk nějak ovládat, ale je to těžké, i když letos se mi to celkem vyplatilo. Měli jsme takový krásný rozhovor se synem a já mu chtěla udělat radost. Přinesla jsem z tajné skrýše jeho sen – sluchátka, která jsem nechala dovézt až z New Yorku. On byl nadšený až do okamžiku, kdy zjistil, že to nejsou ta, která chtěl... Uf, ty zklamaný oči bych už o Vánocích vidět nechtěla.

Jak se vám vybírají dárky pro teenagera?

Technika, technika a zase ta technika. Nerozumím tomu, ale vím, že tam se nikdy nespletu – kromě těch sluchátek. (úsměv) Vlastně letos přišla na řadu i móda.

Dokázala byste si poradit s nákupem dárků i čtyřiadvacátého prosince ráno? A už se vám to stalo?

Takový stres by se mi nelíbil, ani ten fakt, že bych tím ukázala, jak ráda mám své blízké. Ani náhodou. Vše musí být připravené a já si hledání vhodných dárků, stejně jako jejich balení, umím užít. Ale jednou se mi stalo, že jsem čtyřiadvacátého ráno stála se synem v Košicích na letišti a báli jsme se, že to v té chumelenici nepoletí. Měla jsem tam den předtím koncert, ale Vánoce bych prošvihnout nechtěla kvůli ničemu.

Tip KAFE.cz

Celý rozhovor si můžete přečíst v aktuálním čísle časopisu Vlasta.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Vánoce podle Jaromíra Bosáka

Vánoce podle Jaromíra Bosáka

Ani o Vánocích nezapře sportovní komentátor, moderátor a rovněž autor sedmi knížek a desítek vtipných hlášek Jaromír Bosák kladný vztah k pohybu.

Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU