Poprvé se potkali na natáčení povídky Muž, kterého chtějí, která je součástí cyklu Nadměrné maličkosti. Ona tam přijela jako pražská herečka, jejím kolegou měl být jistý Tomáš Matonoha z Brna, kterého tehdy prakticky nikdo neznal. 

Benešové zpočátku dělalo potíže vůbec vyslovit jeho jméno. “Ptala jsem se, jaký Matlanoha? Mátonoha? Cože? Během toho natáčení jsem si ho moc nevšímala, vnímala jsem ho jako kolegu, ale jako na muže jsem se na něj nedívala,” popsala pro web Prima Ženy.

Když bylo natáčení u konce, konal se večírek na rozloučenou, kterého se ale Lucie Benešová nemohla zúčastnit. Tomáš Matonoha se s ní ale ještě chtěl setkat, a tak jí zatelefonoval a pozval ji do Brna. 

Benešová nesnášela Brno

“Byla jsem tehdy mimochodem pověstná tím, že jsem měla k Brnu averzi. Ale Tomáš měl opravdu neuvěřitelnou přípravu. Testoval, co mám ráda. Nejdříve mě vzal na pivo. Pak zjistil, že ho nepiji. Nakonec jsem tam zůstala pět dní,” svěřila se herečka pro iDNES.cz, jak proběhlo jejich první rande. 

Během zmíněných pěti dnů ale přišel moment, ve kterém chtěl patrně Tomáš Matonoha na svou vyvolenou zapůsobit, místo toho se mu ale podařil pravý opak a https://www.kafe.cz/celebrity/lucie-benesova-instagram-tetovani.html pořádně vyděsil. 

Toho dne ji Matonoha vyvedl na výlet na mikulovský Svatý Kopeček. A právě na tuto epizodu dnes Benešová vzpomíná jako na největší trapas svého života. 

Ztrapnil ji na výletě

“Stoupl si a začal hrát autorské divadlo s názvem Ztracený růženec. Ptal se půl hodiny cizích turistů procházejících kolem italsky, maďarsky, německy, zda někdo nenašel jeho růženec. Byla to ostuda, chtěla jsem v tu chvíli odtamtud odjet. Říkala jsem si, že je to blázen, uvedla herečka se smíchem. 

Počátkem jejich vztahu skončilo dvanáctileté období, kdy Tomáš Matonoha žil v Brně jako starý mládenec. Poměrně záhy se s rodným městem rozloučil a za Lucií se přestěhoval do Prahy. 

“Všechno jsem se musel naučit sám. Vařit, prát... Po svatbě s Lucií jsem to nemusel sedmnáct let dělat. Poté, co však začala manželka natáčet seriál Slunečná a chodí občas domů pozdě, zase se k tomu pomalu vracím,” uvedl Tomáš Matonoha. 

Vychovali čtyři děti

Dnes jsou spolu dvacet let a vychovali celkem čtyři děti. Nejstaršího Luciána si Benešová přivedla do manželství z předchozího vztahu s hercem Filipem Blažkem, s Matonohou má Štěpána a Lauru. Posledním potomkem je dcera Sára, kterou manželé adoptovali. 

Většinu času jsou ve svém vztahu velmi spokojení. Tomáš Matonoha manželství s oblibou přirovnává  k jízdě po dálnici D1.

“Aby se dobře jezdilo, chce to permanentně a donekonečna rekonstruovat. Některé úseky občas drncají, ale když se to opraví, tak se zase dalšího půl roku jede skvěle,” popsal s úsměvem talentovaný umělec.

Související články