#clanek|5446552#

Lubomír Volný se narodil 3. července 1973 v Ostravě, kde v současnosti žije. Vystudoval pedagogickou fakultu, obory tělesná výchova a technická výchova.

Povolání učitele vykonával Volný několik let, pět let žil a pracoval v Anglii a na Novém Zélandu. Mimo jiné hrál osm let profesionálně basketbal.

Do politiky se Lubomír Volný dostal v roce 2016, když za hnutí SPD Tomia Okamury a Stranu práv občanů (SPO) kandidoval do zastupitelstva Moravskoslezského kraje. Do Sněmovny přišel po volbách v roce 2017, za SPD vedl kandidátku v Moravskoslezském kraji. V polovině března 2019 Volný z SPD vystoupil. Tehdy uvedl, že v hnutí jsou neonacisté, rasisté a násilníci.

Lubomír Volný vzbudil emoce již dříve, v Ostravě je známý jako obchodník s chudobou

Možná jste Lubomíra Volného zaznamenali až díky jeho excesům ve vládě, lidé v Ostravě ho ale znají už delší dobu a dobrou pověst tam rozhodně nemá.

Volný před lety koupil v Ostravě dva bytové domy, které se rozhodl pronajímat sociálně slabým rodinám. Šokující ale byla částka, za kterou poslanec a podnikatel rodinám žijícím ze státní podpory byty nabízel.

„Platíme 17 tisíc korun. Přijde nám to moc, ale jsme rádi, že děcka mají kde složit hlavu,“ přiznala v roce 2018 webu iRozhlas.cz jedna z nájemnic, paní Horváthová. Politik se tehdy bránil, že poplatky jsou vysoké pouze za energie, kvůli velkému počtu lidí. Podle Volného nejvyšší nájem v jeho domech činil 7500 korun za byt o velikosti 80 metrů čtverečních. „To je výrazně pod průměrnou cenou nájmů v Ostravě. Zbytek je spotřeba energií a vody její zhruba 15členné rodiny,“ uvedl tehdy.

Lubomír Volný je fanouškem Putina, skrze Twitter často šíří fake news

Poslanec Volný je velice aktivní na svém twitterovém účtu, kde pravidelně sdílí své názory na pandemii i opatření zavedená vládou, často ale jeho příspěvky zavání konspiračními teoriemi.

Nedávno šokoval například tím, že doporučoval lidem místo roušek inhalovat koloidní stříbro. O účinku tohoto léku přitom dodnes nejsou spolehlivé studie a ve většině Evropy je zakázaný.

Před pár dny Volný zase pro změnu tvrdil, že koronavirus roznáší letadlo přepravní společnosti DHL! „Letoun společnosti DHL údajně včera čtyřikrát elipsovitě obkroužil Brno, po níže uvedené dráze. To, že je covid uměle vytvořenou biologickou zbraní, už víme od nositele Nobelovy ceny za izolaci viru HIV pana Luca Montagniera a nositelky ceny české Mensy paní Soni Pekové,“ rozjel bývalý člen hnutí SPD své divoké teorie na Facebooku.

Lubomír Volný také nabádá společnost, aby používala proti covidu nepovolené léky, a tvrdí, že je vláda zakazuje záměrně a chce kvůli nim zavraždit několik pacientů, aby byl Ivermektin zdiskreditován. „Podle mých informací se připravuje plán na diskreditaci Ivermektinu pomocí úmrtí (tedy vraždy) několika pacientů, kteří jej budou užívat,“ napsal poslanec na svůj Facebook, a věc musel později dokonce objasňovat policii.

Volný se netají svou přízní k Rusku a prezidentu Putinovi, kterého často vychvaluje.

#clanek|5402785#