Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Loučíme se s Vladimírem Dlouhým!

Zdroj: Profimedia.cz

Dnes je opravdu smutný den! Připomínáme si výročí úmrtí krále popu Michaela Jacksona (†50). Bohužel, dáváme i poslední sbohem herci Vladimíru Dlouhému (†52), který podobně jako Jackson odešel příliš brzy...

Jsem blondýna a dělám v bulváru. Denně klopýtám na jehlách do redakce, abych se smečkou dalších krvelačných šmejdů vymyslela novou boudu na naše celebrity. Dnes pár slov k výše zmíněným geniálním umělcům.

Trochu podobný osud

Na první pohled to tak možná nevypadá, ale Michael Jackson a Vladimír Dlouhý mají ledacos společného. Především výjimečné nadání! Díky němu se prosadili velmi brzy – Michael Jackson začal v šesti letech vystupovat se svými sourozenci ve skupině The Jackson 5 a když mu bylo 12 let, vydali první úspěšné album.

Vladimíra Dlouhého obsadil režisér Karel Kachyňa do filmu Už zase skáču přes kaluže také ve 12 letech. Po raketovém startu a umělecky plodném období přišel u obou umělců trochu útlum, oba pak zemřeli ve chvíli plné tvůrčí práce – Jackson se chystal na světové turné, Dlouhý dokončil film Kajínek a televizní film Domina, který uvidíme už tuto neděli.

A konečně, oba tu po sobě zanechali tři děti – dva syny a dceru. Třináctiletý Prince, dvanáctiletá Paris a osmiletý Prince Michael II. Jacksonovi prý letos půjdou poprvé do „normální“ školy, po Dlouhém tu zůstala dcera a tříletá dvojčata Honzík a Jiřík.

Vladimír Dlouhý Vladimír Dlouhý Zdroj: Mirek Vostrý, Profimedia.cz

Vladimír Dlouhý: Nenápadný Pan herec

Zatímco loňský pohřeb krále popu byla bombastická mediální show, dnešní poslední rozloučení s Vladimírem Dlouhým je samozřejmě výrazně skromnější. Ale odpovídá tomu, jaký Dlouhý byl. Skromný a uzavřený, na rozdíl od mnoha rádoby celebrit se nikdy veřejně neprezentoval jinak než výsledky své práce. Nad každou rolí se prý trápil, aby ji zahrál co nejlépe. Výsledek však vždy stál za to – Petr Majer z Arabely či Petr Máchal z pohádky S čerty nejsou žerty vyprovodil do života už generace dětí a role kostelníka ve filmu Hlídač č. 47, za niž dostal Českého lva, je nezapomenutelná. A tak bychom mohli pokračovat… Beze zbytku platí, co řekl hercův kolega Marek Eben: „Odešel jeden z nejlepších herců své generace, ne-li ten nejlepší.“ Vladimír Dlouhý si dnes proto zaslouží tichou, ale hlubokou poklonu...

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky