Veselého Lotranda ztvárnil populární režisér Jiří Strach a princeznu Zubejdu Barbora Seidlová. Příběh o loupežnickém synkovi Lotrandovi a krásné exotické princezně Zubejdě patří k vánočním klasikám.

Z herce režisérem

Jiří Strach se před kamerou objevoval už jako dítě. Jeho první rolí byl malý akvarista ve snímku Vyhrávat potichu v roce 1984. Hereckou kariéru i přes slušně rozjetý start opustil a stal se z něj režisér úspěšných snímků jako Anděl Páně, Labyrint nebo Osmy. V současné době platí za jednoho z nejlepších režisérů v Česku. V roce 2006 se oženil s partnerkou Magdalenou, děti ale zatím stále nemají. Režisér na sebe upozorňuje především v rozhovorech, kde otevřeně říká své názory, které jsou mnohdy označovány za kontroverzní. Strach je také známý pro svou víru. Od bývalého kardinála Duky získal dokonce ocenění za službu katolické církvi. Jiří Strach letos oslavil padesátiny.

Zpět na Moravu

Pro Seidlovou byla pohádka Lotrando a Zubejda pouhým začátkem herecké kariéry. Princezna Zubejda zatím ovšem patří k její největší a nejúspěšnější roli. Postupně se začala objevovat ve filmech a seriálech především v menších rolích. V oblíbené komedii Snowboarďáci zářila v roli Terezy, dále se ukázala například i v seriálu Nevinné lži. V posledních letech ji mohou znát fanoušci nekonečného seriálu Ulice jako temperamentní Dianu Rytířovou. Jedna z jejich posledních rolí byla ezoterická influencerka ve filmu Život pro samouky. Mimo filmové herectví vystupuje i v divadle a to ne v ledajakém. Společně s Danielou Zbytovskou a Nikolou Zbytovskou vytvořily projekt s názvem Divadlo MALÉhRy.

Herečka se po letech v Praze rozhodla vrátit na Moravu. Dvaačtyřicetiletá brunetka vyrůstala v Mikulově, nyní zakotvila v Brně. Seidlová je stále single a bezdětná. Podle jejich sociálních sítí žije velmi aktivním životem a to hlavně v přírodě.

Související články

Zdroje: ČSFD, Instagram