Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zajímavé lokace: Stíny v mlze se natáčely na závodním okruhu i v šikmém domě

Stíny v mlze
Stíny v mlze
Zdroj: Česká televize
Stíny v mlze

Kriminální seriál, ve kterém vyšetřovatelka Magda Malá pátrá po zločincích z ostravského regionu, poslední týdny baví více než milión diváků u televizních obrazovek. Vzhledem k tomu, že je tento kraj dosti surový, občas se zdá až nehostinný, lokace, kde se seriál natáčel, byly velmi zajímavé a jsou divácky atraktivní. Máte se tedy na co těšit!

Kriminální seriál Stíny v mlze můžete vídat každý týden na televizních obrazovkách. Pokud ho sledujete, jistě víte, že se jeho děj odehrává na ostravské kriminálce, kde vyšetřovatelka Magda Malá řeší zapeklité případy tohoto drsného regionu.

Natáčení bylo občas dost náročné a lokace nebezpečné. Kam všude se hlavní představitelé při natáčení podívali a v jakých exteriérech, ale i interiérech pracovali? Pojďte se podívat spolu s námi!

V oblasti Dolních Vítkovic se natáčelo v multifunkční hale Gong, kde se podle seriálu nachází sídlo Janáčkovy filharmonie. Ve skutečnosti se však v těchto prostorách nachází památky industriálního areálu.

Podíváte se do průmyslových budov i malebné horské krajiny

Budova ostravské kriminálky se zase nachází v budově bývalých Vítkovických staveb. Hlavní hrdinové mají kanceláře v jedné z budov železáren a je zde vybudováno i vězení, výslechové místnosti a dokonce se tam natáčel Oktagon z úvodní epizody.

Nebojte, podíváte se ale i do přírody, například do malebné beskydské vesničky Pustevny. Tam se natáčelo na oblíbené turistické atrakci Stezka v oblacích, z níž je nádherný výhled do krajiny. Zajímavostí je, že na místo se dostanete lanovkou, která se ale natáčela na jiném místě. Na Stezku v oblacích se tak podle seriálu vyjedete podívat lanovkou z Bílé, což je nesmysl.

Motocyklové závody se natáčely na opravdovém závodním okruhu Těrlicko, kde se v jedné z epizod stane úmyslná havárie. Do seriálu byly použity záběry ze skutečného závodu, který se každé léto právě na tomto okruhu koná.

Opomenutý není ani noční život v Ostravě a děsivé panelové sídliště

Není opomenuta ani klubová scéna. Známý prostor v Ostravě s názvem Brickhouse je multifunkčním bezbariérovým klubem, který založil uznávaný hudebník a výtvarník Vladimír 518 a konají se v něm hudební akce až pro patnáct set osob. V seriálu Stíny v mlze poslouží jako místo pro velkolepou akci youtuberů.

Stíny v mlze nahlédnou i na panelákové sídliště Dubina, které je naprosto typické svou zástavbou. Žije tam tři sta tisíc sociálně slabších obyvatel Ostravy. Jde o klíčové místo, kde se v seriálu schází gangy a nezletilí výrostci, kteří okrádají místní podnikatele. Ve skutečnosti se toto ponuré sídliště zvedá a snaží se nabídnout bydlení slušným lidem.

Poslední lokací, která stojí za zmínku, je šikmý poddolovaný dům v Orlové. Dům je nakloněn z důvodu důlních vlivů na poddolované území, kde se v minulosti hojně těžilo černé uhlí. Je zajímavé, že stavba je dodnes funkční, ačkoliv v jejích interiérech nenajdete žádnou rovinu.

Zdroj: Česká televize

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky