Půvabná rusovláska patří mezi nejoblíbenější české herečky. Mimo seriál Ulice zářila například v seriálu Labyrint, Svět pod hlavou nebo Místo nahoře.

Mládí a přirozenost

Ljuba rozhodně nepatří mezi příznivkyně estetických úprav. Stárne zcela přirozeně. "Myslím si, že obličejová jóga je mnohem lepší než nějaké drastické zásahy do obličeje. Já sportuji a vím, že když se tělo pravidelně cvičí, tak vám vydrží, to samé platí i u obličeje," prozradila pro extra.cz. "V jistém věku je důležité, aby žena o sebe dbala. Nejdůležitější je samozřejmě pohyb a práce. Člověk se nesmí rozkejsnout. Já i ráda pracuji s mladými lidmi, oni člověka nutí být v obraze a neustrnout. Ale pohyb je alfa a omega," dodala ke svému receptu na věčné mládí.

Ačkoliv na to půvabná herečka nevypadá, stala se už babičkou. "Já je mám kousek od sebe a jsme prakticky v denním styku. To je takový elixír, který mi dodává dobrou náladu," poodhalila tak své soukromí. Dokonce to vypadá, že jeden z jejich vnuků půjde v jejich šlépějích. "Dcera o něm říká, že je to největší herečka v naší rodině," prozradila s nadsázkou. 

Životní láska

Dalším z receptů na spokojený život je bez debat i láska. Bezproblémový partnerský život si Ljuba užívá po boku svého manžela Ondřeje Neffa. "Tolerance, tolerance, trpělivost, tolerance,“ podělila se o návod na spokojený vztah. Domácí pohodě přispívá i jejich společný koníček. „Hodně pracuju na zahradě, protože máme zahradu s japonskými prvky. Ta vyžaduje velkou trpělivost a hodně práce. A není to taková ta práce s rýčem, ale třeba tvarování stromů, vyštipování borovic, drátování a manžel seká trávu, ale je mi takovým arbitrem elegance.“

Dostatek pohybu a přísná strava

Zahrada není jediným koníčkem Ljuby. K perfektní náladě a štíhlé postavě jí dopomáhají fenky. „Mám dvě ohařky, takže hlavně chůze, což je podle mě úplně nejzdravější pohyb. A chůze v lese je to nejlepší pro duši i pro tělo. A pak každý den včetně dovolených cvičím čchi-kung. A když není příležitost, tak minimálně strečink. Čchi-kung nejsou sestavy, tam potřebujete minimálně místa, takže se vejdete kdykoliv a kdykoliv. A když se mi nepodaří cvičit, necítím se dobře. Už je to závislost,“ přiznala pro Blesk.

Mimo pravidelné pohybové návyky na sebe herečka dbá i po stravovací stránce. Nedrží sice žádné přísné diety, ale dává si pozor na to, co sní. „Nejím maso, hovězí a vepřové. Dávám přednost spíše bílému masu 1x týdně, 1x za dva týdny. Jsem na to zvyklá tak, že už to vnímám přirozeně a myslím si, že by mi bylo těžko, kdybych si dala maso častěji. Jinak jím vše.“

Hvězda seriálu Ulice se nebojí ani manuální práce. Mimo péče o zahradu si umí ušít i dokonalý model. Kdysi šila dokonce podle časopisu Burda. „V té době, kdy jsem začínala v divadle, jsem měla tak malý plat, že jsem si stejně nemohla nic koupit a také jsem chodila trochu extravagantně oblékaná, takže nezbývalo nic jiného, než jaksi popustit uzdu svojí kreativitě. Babička měla "singrovku" a já jsem si pak koupila šicí stroj z NDR. A na tom jsem tedy ušila hodně věcí, včetně obalu na kytaru a kabátů,“ pochlubila se svým talentem pro časopis Sedmička.

Související články