Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Liz Joy: Pozlátko Hollywoodu ji omrzelo, svou kariéru obrátila o 180 stupňů!

Denerys dort
Denerys dort
Zdroj: Profimedia
Prohlédněte si všechny fotografie (11)

Liz Joy se právem řadí mezi nejoriginálnější pekařky světa. Žádná předloha pro ni není překážkou, ale jen výzvou. A tak v její kuchyni vznikají dorty, které je snad i škoda jíst.

Ve stínu

Liz Joy se dostala mezi ty nejlepší. Přičichla k filmu i produkci a dny trávila v obležení hollywoodských hvězd. Být po ruce slavným, kteří dřou nosem o nebe, vypadá jako práce snů, ale nenechte se zmást. Syndrom vyhoření se dostavil už po pár letech a Liz zatoužila po práci, kde by mohla dát najevo své umělecké cítění a něco ze sebe. Čekalo ji velké rozhodnutí. Na jedné straně stál více než pohádkový plat, jeho tíhu ale převažovala touha být na chvíli sama sebou.

Liz Joy už nebavila práce pod tlakem v hollywoodských studiích, a tak se pustila do pečení dortů.

Magické spojení

Vystudovaná ilustrátorka měla jasnou představu, jakým směrem se chce vydat. Se štětcem a barvami kouzlí obratně a sebejistě, stačilo svůj um spojit se svou životní láskou - mlsáním. Nevyčerpatelnou inspirací jsou jí legendární pohádky, seriály a filmy. Jako předlohu pro svou tvorbu "využila" mořkou pannu Ariel i zlou chobotnici Ursulu nebo bojovnici Daenerys Targaryen z úspěšného seriálu Hry o trůny. A tak každý den vznikají dorty, které se víc než na dezertní talířek hodí do prosklené vitrínky k obdivu.

Dorty jsou pohádkové!

Hvězdám pod nos

Podnikání není jen o zajímavém nápadu, musíte si zajistit odbyt. Liz využila svých dávných kontaktů, kdy se pohybovala v mnohem vyšších kruzích a ukázala, co tvoří. Zákazníci se na ni sesypali jako vosy na kus medu. Celebrity si žádají ty nejbláznivější dorty na pompézní oslavy svých ratolestí, nadnárodní firmy vyhledávají uměleckou pekařku, aby originálním způsobem podpořila jejich značku nebo akci.

Liz oslovují ta nejzvučnější jména - král na poli obuvi Christian Louboutin, kosmetický gigant Sephora, nesmrtelný Netflix nebo matka na plný úvazek Tori Spelling.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky