Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Liv Tyler: Nejkrásnější hollywoodská matka samoživitelka

Zdroj: Profimedia.cz

Na několik let její tvář zmizela z kin, protože Liv Tyler (31) se dokonale sžila se svou rolí matky na mateřské. Nyní se ovšem vrací před kameru.

Celý svět zná Liv Tyler v roli půvabné elfky Arwen z Pána prstenů. Na konci velkolepé trilogie její hrdinka vyměnila svou elfí nesmrtelnost za rodinné štěstí po boku Vigga Mortensena. A Liv Tyler ve svém civilním životě vzápětí udělala totéž: Pomíjivou nesmrtelnost hollywoodské slávy vyměnila za poklidný rodinný život a odebrala se na dlouhou mateřskou dovolenou. „Chtěla jsem se usadit a hnízdit,“ říká Liv Tyler. „Pracovala jsem nonstop od čtrnácti let. Od chvíle, kdy jsem otěhotněla, šlo všechno ostatní stranou. Můj největší životní sen byl stát se matkou. Nikdy jsem nebyla žádná kariéristka a prostě jsem si to chtěla užít. Vařila jsem mu, koupala ho, četla mu pohádky a vstávala k němu uprostřed noci,“ rekapituluje čas strávený se synem Milem. „No a pak jsem si jednoho dne řekla: Tak, a teď nadešel čas shodit těch patnáct kilo navíc.“

Ve spárech strachu

Nyní se tedy Liv Tyler vrací na velké plátno, a to ve filmu, na jaké jsme předtím u ní nebyli zvyklí. Pro svůj comeback si vybrala horor Oni – minimalistické drama odehrávající se v chatě uprostřed lesů, kde jsou mladí snoubenci terorizováni trojicí maskovaných psychopatů. „Oni byl nejtěžší film, na jakém jsem kdy dělala,“ tvrdí herečka (která si v minulosti prošla dvouletým martyriem natáčení Pána prstenů na Novém Zélandu). „Ti vetřelci nám totiž během celého filmu takřka vůbec fyzicky neubližují, vše se odehrává jen v rovině psychické. Takže skoro celý film je jen o tom, jak se ti dva hrdinové vyrovnávají se strachem. Se strachem v téhle intenzitě se v každodenním životě nesetkáváme. Naštěstí. Já jsem vlastně extrémní hrůzu nikdy neprožila a nevím, jak bych reagovala, jak by zněl můj křik. Takže jsem se při natáčení skutečně musela vydat napospas a do té situace se co nejrealističtěji vžít,“ vysvětluje.

Rocková rodinka

„Měla jsem hodně excentrickou výchovu, obklopovala mě spousta filmových fandů a výtvarníků a komiksových pošuků a hudebních šílenců,“ říká Liv Tyler, jejíž matka, modelka Bebe Buell, proslula jako sériová milenka řady rockových hvězd, včetně Iggyho Poppa, Davida Bowieho či Micka Jaggera. Liv si až do deseti let myslela, že jejím otcem je matčin partner, rocker Todd Rundgren. Pak ale na jednom koncertě potkala svého biologického otce, frontmana Aerosmith Stevena Tylera – a bylo jasno. Jejich fyzická podoba byla tak očividná, že matka neměla šanci zapírat (pravdu ostatně tajila jen proto, že Tyler byl v té době závislý na drogách, takže by jako otec neměl na Liv zrovna příznivý vliv).

Není divu, že si sama Liv si za životního partnera vybrala rockera – Angličana Roystona Langdona. Jeho koncerty prý vždycky nejradši sledovala ne ze zákulisí, ale dole pod pódiem, v houfu ječících fanynek: „Ty jsou skvělé, je to děsná zábava. Roy je takový klidný, nesmělý člověk, ale když vyleze na pódium a ozve se ten jeho hlas…“ Jakkoli ovšem jejich manželství působilo idylicky, letos na jaře se rozešli a Liv se dokonale ztotožnila se svou rolí single matky. „Milo mi říká, že jsem jeho princezna,“ poznamenává o svém letos tříletém synkovi.

Peklo premiér

Návrat z mateřské však pro ni přesto nebyl zrovna snadný, protože, jak tvrdí, je v podstatě velmi stydlivá: „Nemám ráda, když si mě lidi moc všímají nebo když se na mě dívá hodně lidí naráz. Pak dostanu příšernou trému – třeba na tiskovce jsem jednou takhle dokonce omdlela,“ tvrdí. Úplně nejhůř prý snáší velké premiéry a chůzi po červeném koberci: „Už když vystupuju z auta, podlamují se mi kolena. Vždycky jsem celá rozklepaná, protože všude okolo stojí tolik lidí. Říkám si: Proboha, měla bych udělat dobrý dojem. Hlavně nezakopnout! Jsem vůbec schopná jít rovně?“ V tomto ohledu ji tedy zřejmě čeká velmi trudná budoucnost. Hollywood se totiž s Liv Tyler znovu hned tak rozloučit nehodlá.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Nová móda celebrit: Plastiky

S plastickými operacemi se v poslední době roztrhl pytel. A zatímco dříve je slavní spíše tajili, teď je to naopak. Kdo nějakou neabsolvoval, je…

Akční letáky