Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Smrt Lisy Marie Presley šokovala celý svět: Oplakávají ji Cage, Pink i Travolta

Lisa Marie Presley
Lisa Marie Presley
Zdroj: Profimedia
Lisa Marie Presley

Ve věku 54 let nečekaně zemřela Lisa Marie Presley, hudebnice a jediná dcera rockenrolové legendy Elvise Presleyho. Smutnou zprávu potvrdila její matka Priscilla Presley. Americká média krátce před tím informovala, že Lisa Marie měla zástavu srdce a byla převezena do nemocnice. 

"S těžkým srdcem se musím podělit o zdrcující zprávu, že nás opustila moje krásná dcera Lisa Marie. Byla to ta nejvášnivější, nejsilnější a nejvíce milující žena, jakou jsem kdy poznala," uvedla Priscilla Presley v prohlášení a požádala veřejnost i média o soukromí. Více podrobností o příčině úmrtí ale matka zesnulé Lisy Marie nesdělila.

Do domu dcery rockenrolového krále byli podle mluvčího hasičů Craiga Littlea vysláni záchranáři v 10:37 místního času poté, co obdrželi hlášení o ženě se zástavou srdce. Na místo přijeli do šesti minut a následně Lisu Marii Presley převezli sanitkou do nemocnice.

Hvězda se přitom společně se svou matkou ještě v úterý zúčastnila udílení filmových a televizních cen Zlatý glóbus, kde celá zářila a nikdo netušil, že se schyluje k takovéto tragédii. 

Čtyři svatby a rozvody

Lisa Marie Presley se narodila v roce 1968 a po otci zdědila memphiský dům Graceland, který byl sídlem jejího slavného otce a nyní je oblíbenou turistickou destinací. Její rodiče se rozvedli, když jí byly čtyři. Otec Elvis Presley zemřel v roce 1977 ve věku 42 let v Gracelandu na selhání srdce, když jí bylo devět let.

Marie šla v otcových šlépějích a její hudební kariéra začala v roce 2003 debutovým albem To Whom It May Concern. Po něm následovalo v roce 2005 album Now What a v roce 2012 Storm and Grace.

Presley byla celkem čtyřikrát vdaná. V roce 1994 si vzala Michaela Jacksona, pouhých 20 dní po rozvodu se svým prvním mužem, muzikantem Danny Keoughem. S Jacksonem se rozvedla roce 1996.

V roce 2002 se pak provdala za amerického herce Nicolase Cage, který je velkým fanouškem jejího otce. Cage ale pouhé čtyři měsíce po veselce podal žádost o rozvod. Její čtvrté manželství bylo s jejím kytaristou a hudebním producentem Michaelem Lockwoodem. Rozvedeni byli v roce 2021.

Travolta a Pink jsou zdrcení

Lisa Marie Presley porodila čtyři děti a její jediný syn Benjamin Keough v roce 2020 ve věku 27 let spáchal sebevraždu. Její nejstarší dcera Riley Keoughová je herečka a s posledním manželem měla dcery dvojčata Harper a Finley, kterým je 14 let.

Krátce po zpěvaččině smrti začaly přicházet kondolence od kolegů z branže. Exmanžel Presley Nicolas Cage prostřednictvím svého manažera vzkázal, že je ze zprávy zdrcený. "Je to zdrcující zpráva. Lisa měla ten nejlepší smích ze všech, které jsem kdy poznal. Rozzářila každou místnost a já mám zlomené srdce. Určitou útěchou mi je, že se shledala se svým synem Benjaminem," sdělil známý herec.

"Liso holčičko, je mi to moc líto. Budeš mi chybět, ale vím, že tě zase uvidím. Moje láska a srdce patří Rileymu, Priscille, Harperovi a Finleymu," napsal John Travolta.

"Tohle mě bolí u srdce. Liso Marie, byla jsi jediná svého druhu. Vtipná, chytrá, citlivá, talentovaná, zlá, milující, velkorysá, soudná, ale vždy správná, loajální a své děti zbožňovala. Mám zlomené srdce pro tebe a tvou krásnou rodinu a tvé děti. Svět dnes přišel o vzácný klenot. Ať tvá duše odpočívá v pokoji, kamarádko," vyjádřila svou soustrast zpěvačka Pink, která měla k Lise Marii velice blízko.

Hvězda Pink je ze smrti kamarádky v šoku

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky