Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Linda Rybová: Nová africká královna

Linda Rybová: Nová africká královna
Linda Rybová: Nová africká královna
Zdroj: Lucie Čermáková pro časopis Vlasta

Herečka Linda Rybová se rozhodně nezavřela doma, aby se věnovala „jen“ výchově tří malých dětí. Role si však pečlivě vybírá. V poslední době kývla například na seriál Přešlapy.

Jste evidentně v běhu. Odkud kam letíte?
Teď zrovna letím z divadla ze zkoušky sem, potom pro neteř, která se vrací ze školy v přírodě, potom pro děti do školy a do školky a potom se vracím domů.

Kdy ten denní frmol obvykle utichne? Nastane večer klid?
Teoreticky ano, ale to zase musím uklidit, uvařit, vyžehlit. Pak bych se měla učit texty, ale to je už většinou hluboká noc, tak nad nimi usínám. Jinak obecně nastal větší klid přes prázdniny, v červnu jsem měla konec divadelní sezony jako všichni, také jsme přerušili zkoušky nového představení s tím, že začneme zase na podzim a pátého července jsem dotočila Přešlapy. A začaly prázdniny.

Právě vychází nová Vlasta - nejoblíbenější týdeník pro ženy

V novém čísle najdete:

  • Linda Rybová: Starší dceru už mám ve škole
  • Ženy bez retuší
  • Román pro muže 
  • 77 nápadů, co si obléct na podzim
  • ... a mnoho dalších témat
  • Předplatné Vlasty

Vlasta Vlasta Zdroj: Lucie Čermáková pro časopis Vlasta

O jaké nové představení jde?
Chystáme Africkou královnu v Divadle Palace. Viktorie Čermáková to režíruje a Hynek Čermák hraje lodníka, kterého hrál ve filmu Bogart. Pro mě je to skvělá látka, dobrej text, dobrý lidi. A je to zábavný, protože za těchhle okolností se mi dobře pracuje. Předpremiéru máme v divadle devatenáctého října.

Kterou roli jste získala vy?
To je představení jenom pro dva herce, neslezeme z jeviště. Moje postava se jmenuje Rosie. Ta Rosie, kterou hrála Katharine Hepburnová a na kterou filmoví diváci nemůžou zapomenout. Budu stará panna, což je pro mě vzhledem k těm dětem dost vtipný úkol. A rozdíl je samozřejmě daný i věkem.

Viděla jste ten film?
Viděla jsem ho kdysi, teď jsem si ho zatím záměrně nepouštěla. Ale já si to pustím, protože je to přece něco jiného – vždyť by to byl nesmysl směšovat divadelní představení a film. Už jen proto, že na obojí jsou potřeba úplně jiné herecké prostředky.

Tip KAFE.cz

Celý rozhovor si můžete přečíst v aktuálním čísle časopisu Vlasta.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky