Důvod, proč se podle Lindy Rybové lidé navrací do lůna přírody, je podle jejího názoru poměrně jednoduchá - uspěchaná doba. “Myslím, že je to spíše městský trend. Život ve městech, zvlášť v Praze, je moc rychlý, stresující a náročný. Lidé z větších měst jsou unavenější a nemocnější. A zároveň tady máme estetickou linku – chtějí být hubení, krásní a přitažliví. Lidé z vesnic se tomu asi smějí,” vysvětlila pro server Lidovky.cz

“S lidmi, kteří žijí na vesnicích, jsem mnohokrát mluvila, jejich názory mě zajímají, takže vidím, že to vnímají trochu jinak. Ne, že by to na ně nemělo vůbec žádný vliv, třeba i ano. Ale oni mají své zahrádky dlouho, pěstují si tam, co je baví a co chtějí. K přerušení tradic na vesnicích nedošlo. Lidé z měst jsou na tom prostě jinak, ti se k bylinkám a pěstování musí musí vracet. Jsou na tom svým způsobem hůř,” myslí si sympatická herečka, která se dokonce objevila jako moderátorka televizního pořadu Herbář. 

Ona sama si svou vlastní bylinkovou zahrádku založila. Musí za ní ale jezdit mimo Prahu. “Mám ji na naší venkovské zahrádce. Chtěla bych si zřídit menší i tady, ale vzhledem ke vzduchu v Praze si říkám, že je to zbytečné. A v bytě se bylinkám nedaří,” prozradila Linda Rybová.

Lichořeřišnice v zimě pomůže od nachlazení

Bylinky ocení lidé mimo jiné také jako součást domácí lékárny. Teď v zimě se rozhodně neztratí jitrocelový sirup, ať už z domácích zásob nebo z lékárny. Kromě kašle také bohužel v tuto roční dobu přichází na scénu zánět močových cest. Kromě klasických léků a urologických čajů existují také bylinky, které mohou pomoci tento poněkud palčivý problém řešit. Jednou z nich je například lichořeřišnice, která není příliš známá, ale na účinnosti jí to rozhodně neubírá.

Lichořeřišnice, známá svými léčivými vlastnostmi, vyniká zejména svým pozitivním vlivem na záněty močových cest. Tato bylina je bohatá na látky nazývané glukosinoláty, které mají silné protizánětlivé účinky. Díky nim může lichořeřišnice působit jako přirozený prostředek na potlačení zánětlivých reakcí v močovém ústrojí. Kromě toho obsahuje antioxidanty, které chrání buňky před volnými radikály a podporují celkovou odolnost organismu. 

Užívání lichořeřišnice může být prospěšné zejména při prevenci opakujících se zánětů močových cest a při podpoře celkového zdraví močového systému. Produkty k tomu určené se dají zakoupit v lékárně, kde je vhodné se poradit s lékárníkem o vhodnosti užití právě pro vás. V případě použití přímo rostliny se rozhodně obraťte na zkušeného bylinkáře, který dokáže doporučit správný postup. V případě přetrvávajících obtíží ale rozhodně není radno nic podceňovat - návštěva lékaře bude tou pravou volbou.

Související články