Linda podstoupila kryolipolýzu, zmrazení tukových buněk, která na ni však měla opačný efekt. Po dlouhé odmlce se nyní rozhodla promluvit o svém trápení pro magazín People. Své pocity sdílí i na sociálních sítích.

Vzácná alergická reakce

Nárůst váhy se podepsal na modelčině psychice. Málo jedla, začala trpět úzkostmi a depresemi. „Milovala jsem chození po přehlídkových molech. Teď se děsím jen toho, že potkám na ulici někoho známého. Nemůžu už tak dál žít, skrývat se a stydět se za sebe. Nemůžu už dál žít v této bolesti. Chci konečně nahlas promluvit. Snažila jsem se ten problém vyřešit sama, myslela jsem si, že něco dělám špatně. Dostala jsem se dokonce do stavu, kdy jsem přestala úplně jíst. Měla jsem pocit, že úplně zešílím,“ popisuje v rozhovoru pro magazín People.

Spor s klinikou

Takzvaná kryolipolýza redukuje pomocí mrazu tukové buňky a mění je na krystaly, které jsou poté z těla samovolně vyloučeny přirozenými metabolickými pochody a lymfatickým systémem. V jednom z dvaceti tisíc případů však dojde k opaku a tukové buňky se po zákroku začnou množit a růst. To se stalo právě bývalé modelce. Společnost, která dělala Lindě kryolipolýzu, zažalovala o 50 miliónů dolarů, jako důvod uvedla to, že nemůže od zpackaného zákroku pracovat. Dříve ji už jako kompenzaci nabídli liposukci, což modelka odmítla. Za nevydařený zákrok může nejspíše vzácná alergická reakce.

Linda Evangelista začala s modelingem už ve třinácti letech. Téměř celý život plnila obálky módních časopisů. Společně s Claudií Schifferovou, Cindy Crawfordovou, Naomi Campbellovou, Christy Turlingtonovou a Evou Herzigovou patří mezi modelingové ikony.