Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Linda Evangelista se 5 let skrývá, za znetvořený obličej požaduje miliony dolarů

Linda Evangelista
Linda Evangelista
Zdroj: Profimedia
Linda Evangelista

Linda Evangelista patřila k nejkrásnějším modelkám své doby. Touha vypadat mladě se ale bývalé krásce nevyplatila. Po zákroku zvaném coolsculpting zůstala se znetvořeným obličejem a už pět let nevychází z domu. Nyní se hvězda rozhodla svůj příběh zveřejnit a žaluje kliniku o miliony dolarů za zničenou kariéru.

Linda Evangelista zasvětila svůj život modelingu. Už od třinácti let se věnovala budování kariéry a od devadesátých let se pravidelně objevovala na obálkách stovek módních a společenských magazínů i velkých deníků po celém světě.

V roce 2016 se ale hvězda zcela vypařila z očí veřejnosti. Po letech schovávání se nyní rozhodla Evangelista prozradit, co se tehdy stalo.

Modelka se snažila zabránit stárnutí a rozhodla se podstoupit proceduru zvanou coolsculpting. Jedná se o zákrok, který pomocí mrazu redukuje tukové buňky a mění je na krystaly, které jsou pak z těla samovolně vyloučeny přirozenými metabolickými pochody a lymfatickým systémem. Linda ovšem byla jedna z mála žen, u níž se tukové buňky po zákroku začaly množit a růst, čímž se doslova proměnila k nepoznání.

Deprese a ztráta kariéry, omlazující zákrok dostal modelku na dno

"Dnes jsem podnikla velký krok k napravení nespravedlnosti, kterou jsem utrpěla a kterou jsem tajila dlouhých pět let. Mým fanouškům, kteří se diví, proč jsem přestala pracovat, zatímco kariéry mých vrstevnic vzkvétají, chci říct, že důvodem je, že jsem zůstala brutálně znetvořená po proceduře coolsculpting společnosti Zeltiq," svěřila se modelka na svém Instagramu.

"Paradoxní tuková hyperplazie mi nejenže zničila živobytí, protože jsem samozřejmě přišla o všechny pracovní zakázky, ale uvrhla mě také do začarovaného kruhu hlubokých depresí, intenzivního smutku a nejhlubšího sebepohrdání," pokračuje Linda Evangelista ve svém prohlášení. 

Hvězda navíc zdůraznila, že ji nikdo nevaroval před možnými vedlejšími účinky kryolipolýzy.

O možných potížích nikdo hvězdu neinformoval

"Zákrok vedl k opaku toho, co slibovali. Zvýšilo se množství mých tukových buněk, zůstala jsem trvale deformovaná, i když jsem podstoupila dva nápravné zákroky. Skončila jsem, jak média píší, k nepoznání," popsala Linda Evangelista na sociální síti.

Nyní po letech mlčení chce dosáhnout spravedlnosti pomocí žaloby kliniky, kde jí zákrok provedli. hlavním důvodem rozhodnutí zveřejnit svůj příběh, je snaha varovat další ženy po celém světě, kterým by se mohla podobná věc přihodit.

Modelku ihned v komentářích podpořilo mnoho celebrit a známých osobností. Například herečka Gwyneth Paltrow, stylistka Karla Welch, topmodelka Naomi Campbell a mnoho dalších.

Linda Evangelista patřila mezi nejvíce žádané světové modelky.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky