Linda Evangelista podstoupila před šesti lety zákrok, který změnil celý její život. Topmodelka si nechala udělat takzvaný Coolsculpting, kdy pomocí mrazu dochází k redukci tukových buněk a mění je na krystaly. Tělo by je pak mělo samovolně vyloučit lymfatickým systémem. V jednom z dvaceti tisíc případů ale dojde k opačnému účinku a tukové buňky se po zákroku začnou množit a růst, což se stalo právě Evangelistě.

"Zákrok vedl k opaku toho, co slibovali. Zvýšilo se množství mých tukových buněk, skončila jsem trvale deformovaná, i když jsem podstoupila dva nápravné zákroky. Skončila jsem, jak média píší, k nepoznání. Mým fanouškům, kteří se diví, proč jsem přestala pracovat, zatímco kariéry mých vrstevnic vzkvétají, chci říct, že důvodem je, že jsem brutálně znetvořená procedurou CoolSculpting společnosti Zeltiq," napsala hvězda loni na Instagram.

"Dnes jsem podnikla velký krok k napravení nespravedlnosti, kterou jsem utrpěla a kterou jsem tajila dlouhých pět let," dodala Evangelista a zažalovala společnost Zeltiq Aesthetics o 50 milionů dolarů (v přepočtu 1 198 500 000 korun). V posledním příspěvku na sociální síti Linda prozradila, že soud má úspěšně za sebou a společně s uzavřením této temné kapitoly se rozhodla pro návrat k modelingu.

Úspěšný soud a kampaň pro Fendi

"S potěšením mohu oznámit, že jsme soud urovnali, a těším se na další životní kapitolu s mou rodinou a přáteli. Jsem ráda, že to mohu hodit za hlavu," pochlubila se Linda Evangelista na svém Instagramu.

Zda jí soud přiklepl původní výši odškodného nebo se dohodla s kosmetickou firmou na jiné částce, to už modelka neprozradila.

Každopádně vyhraný spor není jediný úspěch Evangelisty. Po šesti letech skrývání ve svém bytě dostala lukrativní nabídku stát se tváří značky Fendi, která v září oslaví 25. výročí. Tato kampaň by mohla Lindě pomoct rozjet kariéru, kterou kvůli zpackané proceduře musela ukončit.

Evangelista se objevila v kampani značky Fendi